24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.11.2022 16:19

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ TÖRENİ

24.11.2022 Per, 16:19

BURDUR’da 24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı.

Burdur’daki Öğretmenler Günü kutlama programı Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu. Çelenk sunma törenine İl Milli Eğitim müdür yardımcıları Seyit Güven Yılmaz ve Salim Oğuz, şube müdürleri ve okul müdürleri, katıldı.
Tören daha sonra Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda devam etti. Buradaki törende konuşan Vali Ali Arslantaş; “Öğretmenlik gönülden sevilmeden, adanmanın manası kavranmadan yapılamaz. Bin bir emek ve ihtimamla yavrularımızın hayatlarına dokunurlarken, kendilerini daima arka planda tutmayı başaran öğretmenlerimiz, cephede en ön safta savaşıp ikbal mevsiminde geride durmayı şiar edinen kahramanlardır.” dedi.
İl Milli eğitim Müdürü Nesrin Kakırman’da “Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, !bir Topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumu gerçek bir ulus halien getirirler’ diyerek öğretmenlik mesleğinin ne denli öneme haiz olduğuna işaret etmiştit” dedi.
Konuşmaların ardından öğretmenler günü nedeniyle il genelinde düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. Adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin etmesinin ardından öğretmenler arasında düzenlenen Anı Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Vali Ali Arslantaş tarafından verildi. Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri tarafından müzik dinletisi sunuldu.
Tören geçen yıl mezun olan öğretmenlere Hizmet Şeref Belgesi verilmesi ile sona erdi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber