TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM DESTEK PROGRAMLARINDA ALPASLAN ALİ CAN BİLSEM’DEN BİR BAŞARI DAHA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :13.07.2022 9:41

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > TÜBİTAK BİLİM VE TOPLUM DESTEK PROGRAMLARINDA ALPASLAN ALİ CAN BİLSEM’DEN BİR BAŞARI DAHA

13.07.2022 Çar, 9:41

BURDUR Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nin TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Destekleme Programında yazılan projesi Tübitak tarafından desteklenmeye hak kazandı.
Alpaslan Ali Can Bilim Sanat Merkezi Müdürü Tuncay Sakar; “Öğretmenlerimiz Özlem Göncü, Gökhan Karaaslan ve Mehmet Parmaksız tarafından hazırlanan proje, 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları programında desteklenen 100 projeden biri oldu” dedi.
Sakar; “Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz projemiz bu yıl ikinci kez destek görmeye hak kazandı. “Teleskoplar Elimizde, İstikbal Göklerde-2-Teke Yöresi” adlı projede Burdur, Antalya ve Isparta illerinde; ilçelere veya merkeze bağlı köylerde ve dezanvantajlı mahallelerdeki okullarda eğitim gören ve Bilim Sanat Merkezine kayıtlı olan öğrencilerin, uzman eğitmen ve proje personeli önderliğinde etkinlikler, gözlemler ve teknoloji desteği ile astronomi biliminin felsefe, tarih, matematik ve fen bilimleri boyutunda gelişim süreçlerini fark etmelerini sağlamak, araştırma, sorgulama isteklerini teşvik etmek ve bilgiyi görselleştirmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. 30 öğrencinin katılacağı projede 5 farklı üniversite, 1 Bilim merkezi, 4 faklı Bilim sanat Merkezi, TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi ve Milli Eğitime bağlı okullardan toplam 22 eğitmen görev alacak.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber