AÇ KALAN YABAN HAYVANLARI FOTOKAPANA TAKILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.03.2020 21:46

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AÇ KALAN YABAN HAYVANLARI FOTOKAPANA TAKILDI

17.03.2020 Sal, 21:46

TARIM ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından özellikle zorlu kış şartlarında yaban hayatına destek olunması amacıyla “Yaban Hayatı Kış Yemleme Faaliyeti” yürütüldü.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından
ağır kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarının türüne göre (yonca, saman, sebze, meyve, arpa, buğday gibi) araziye yem bırakıldı. Dağ keçilerinin kar altında yoncayla beslendiği anlar, fotokapanlar tarafından görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü tarafından özellikle zorlu kış şartlarında yaban hayatına destek olunması amacıyla “Yaban Hayatı Kış Yemleme Faaliyeti” yürütüldü.
Yaban hayvanlarının türüne ve besin ihtiyacına göre temin edilen (yonca, saman, sebze, meyve, arpa, buğday gibi) yemler ağır geçen kış şartlarında yaban hayvanlarının populasyonlarının yoğun olduğu bölgelerde araziye bırakıldı. Bu kapsamda Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğünce de Aralık, Ocak ve Şubat aylarında Burdur, Isparta ve Antalya illerinde özellikle büyük memeli yaban hayvanları başta olmak üzere yemleme çalışması yapıldı. Yemleme yapılan bölgelere yerleştirilen fotokapanlara yem yemeye gelen hayvanlar takıldı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber