AHSEM MTAL Bölgenin Mesleki Eğitim Üssü Olma yolunda ilerliyor! | Gündemburdur.com
Son güncellenme :07.08.2019 18:08

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Güncel, İlçeler, Sağlık, Siyaset, Spor, Video Galeri > AHSEM MTAL Bölgenin Mesleki Eğitim Üssü Olma yolunda ilerliyor!

07.08.2019 Çar, 18:08

2015 yılında Burdur’da, 2016 yılında da Isparta’da kurulan AHSEM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Batı Akdeniz Bölgesinin Mesleki Eğitim Üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bu yıl Isparta şubesinde ilk ve tek olarak Sivil Havacılık Lisesi Bünyesinde Yer Hizmetleri bölümüne öğrenci kabulü yapacak olan okul, yeni eğitim öğretim döneminde yine Isparta’nın ilk ve tek Endüstriyel Tasarım ve Teknolojileri Bölümünü hizmete açıyor.

MESLEĞİNİZ ELİNİZDE GELECEĞİNİZ GÜVENDE!  İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY BU KOLEJDE!

AHSEM MTAL Kurucu Müdürü Hasibe Özyürek Kızılkaya yaptığı açıklamada; “Milli Eğitim Bakanımızın vurguladığı gibi ülkemizde mesleki eğitime verilen önem giderek artmaktadır. Genel lise öğrencileri öğrenimleri sırasınca mesleki eğitim edinememektedir. Üniversiteye gidemeyen lise öğrencileri işsizlik ile yüz yüze kalmaktadır.

Teknik lise öğrencileri ise hem mesleki bilgi ve beceri eğitimi alırken üniversiteye yönelik çalışmalarını da yerine getirir. Staj süreleri boyunca emeklerinin karşılığı olarak ücretlendirilmenin yanı sıra iş yaşamına daha erken katılım sağlarlar. Ek puanları da üniversite yolunda onlara yardımcı olur.

Öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için 4 yıldır hemşire yardımcısı alanında eğitim vermekteyiz.

ÇİFT YABANCI DİL EĞİTİMİ

Bu yıl Isparta’da bir ilk olarak okulumuzda Sivil Havacılık ve Endüstriyel Tasarımı bölümünü de ekledik. Üç bölümümüzde de öğrencilerimiz hem mesleki eğitim hem üniversiteye yönelik eğitimlerini eksiksiz almaktadır. Bunun yanında öğrencilerimiz eğitim süreleri boyunca çift yabancı dil eğitimi alacaklar.

HAVACILIK SEKTÖRÜ SİZLERİ BEKLİYOR

Havacılık bölümüne yönelmemizin nedeni sektörün hızla büyümesi ve Süleyman Demirel Havalimanının da potansiyelinin artmasıyla  yetişmiş eleman sayısında büyük bir açığın bulunmasıdır. Bu alanda pilotluk ve uçak gövde bakımı mühendisliğinin orta öğretim eğitimi ile ilk adımı atmış bulunmaktayız.

ÜCRETSİZ, MESLEK GARANTİLİ LİSE

Bunun yanında eğitimini ücretsiz olarak öğrenci kabulü yapacağımız , Tasarım Teknolojileri alanı ise hayatımızın her alanında var olan bütün ihtiyaçlarımızı karşılamaya yönelik bir bölüm. Amaç sektörün ihtiyaçlarını, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında nitelikli eleman yetiştirmek. Bunun içinde öğrencilerimize 3D yazıcılar başta olmak üzere çağın gereksinimi olan teknolojik labaratuarlar eşliğinde  eğitim vermekteyiz. Bölümümüzden mezun olan gençlerimiz mesleğini eline alarak neredeyse bütün sektörlerde iş bulabilecekler ve kendileri istediği sektörü seçecekler. Tabiri caizse mezunlarımız iş seçmekte zorlanacaklar.  Sonuç olarak okulumuz bölümlerinden mezun olan öğrencilerimiz lise eğitimlerini bir adım önde, meslek sahibi olarak tamamlayacaklar.

YURTDIŞINDA EĞİTİM ve İŞ İMKANI

AHSEM MTAL Öğrencileri hangi bölümden mezun olursa olsun B1 seviyesinde gerçekleşecek yabancı dil sınavından sonra istekleri doğrultusunda anlaşmalı olduğumuz danışmanlık firmaları aracılığıyla yurtdışında eğitim ve iş olanaklarından faydalanabilecektir.

Görüntünün olası içeriği: yazı

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber