AİLE BOYU MÜEBBET HAPİS CEZASI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.11.2018 9:18

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AİLE BOYU MÜEBBET HAPİS CEZASI

24.11.2018 Cts, 9:18

BURDUR’da 2014 yılında doğurduğu kız çocuğunu çuval içerisinde mezarlığa bırakarak ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan kadın, annesi ve erkek kardeşi ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.
Gölhisar İlçesi’nde 7 Temmuz 2014 tarihinde rahatsızlanarak Gölhisar Devlet Hastanesi’ne giden Fatma Eratalay’a yapılan muayene sonucu hamile olabileceği söylendi. Ultrason çektirmeyi kabul etmeyerek hamile olmadığını söyleyen genç kadın, hastaneden ayrıldı. Fatma Eratalay, ertesi sabah yoğun kanama nedeniyle Gölhisar Devlet Hastanesi’ne geldi. Muayenede, kadının en az 7-8 aylık bir bebek dünyaya getirdiği, kanamanın da bundan kaynakladığı tespit edildi.
Polise bilgi verilirken sorguya alınan Fatma Eratalay, kız çocuğunu evinde doğurduğunu, daha sonra bir çuval içerisinde kardeşine vererek atmasını istediğini itiraf etti. Bu bilgilerin ardından harekete geçen polis, Gölhisar İlçesi Merkez Konak Mezarlığı’nda bebeğin cesedini buldu.
Burdur Ağır ceza Mahkemesinde yargılanan Fatma Eratalay Kahveci ‘ömürboyu hapis’ annesi Sebahat Eratalay 12 yıl 6 ay, Kardeşi Halil Eratalay ise beraat etmişti.

Yargıtay’ın Burdur Ağır Ceza Mahkemesinin kararını bozmasının ardından Burdur Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden yargılanan Fatma Eratalay Kahveci, annesi Sebahat Eratalay ve kardeşi Halil Eratalay’a mahkeme heyeti tarafından Müebbet Hapis Cezası verildi.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada son sözleri sorulan tutuklu sanıklar Fatma Eratalay Kahveci, annesi Sebahat Eratalay ve kardeşi tutuksuz sanık Halil Eratalay suçsuz olduklarını ve beraatlerini talep etti.
Mahkeme Heyeti Fatma Eratalay Kahveci ve annesi Sebahat Eratalay’ı alt soya karşı ve kendisini ruh ve beden bakımınsan savunamayacak çocuğa karşı kasten öldürme suçundan Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası verdi. Mahkeme heyeti sanıkları mahkemedeki iyi hallerinden dolayı Müebbet Hapis Cezasına çarptırdı.
Tutuksuz sanık Halil Eratalay’da ‘kendisini ruh ve bedeb bakımından savunamayacak çocuğa karşı kasten öldürme’ suçundan önce Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis cezası verdi. Mahkeme Heyetidaha sonra mahkemedeki iyi halini dikkate alarak Müebbet Hapis cezasına çarptırdı ve tutuklanmasına karar verdi. Halil Eratalay Burdur E Tipi Kapalı cezaevine konuldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber