AK PARTİDEN ZAFER KUTLAMASI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :28.05.2023 23:34

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AK PARTİDEN ZAFER KUTLAMASI

28.05.2023 Paz, 23:34

CUMHURBAŞKANLIĞI ikinci tur seçimiminin sonuçlarının ortaya çıkmasının ardından Burdur’da Ak Partililer Cumhuriyet Meydanında kutlama yaptı.
Sonuçların belli olamya başlaması ile birlikte Ak Parti İl Başkanlığı önünde toplanan partililer daha sonra yürüyerek Cumhuriyet Meydanına gitti. Öte yandan bazı partililer de araç konvoyu oluşturarak kent merkezinde tur attı.
Cumhuriyet Meydanında toplanan partililerine hitap eden Ak Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı; “yarın Türkiye siyasetinde hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Bizler Türkiye Yüzyılı olarak bu seneye başladık. Bu Türkiye için Ak bir yüzyıl olacak. Daha önce dedik ki ‘öyle bir kazanacağız ki, karşımıza çıkmaya cesaret edemeyecekler’. Yarından itibaren göreceksiniz muhalefette siyaset silbaştan yazılacak. Onlar kendi içlerinde uğraşa dursunlar. Bizim görevimiz Türkiye’yi olduğu adımdan kat kat ileri götürmek.” dedi.
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ise “bugün bir tarih yazıldı. Bugün kazanan ve kaybeden diye bir şey yok. Türk Milleti kazandı. Oy vermeyenler bile içten içe seviniyor bugün” diye konuştu.
14 Mayıs’ta Milletvekili seçilen Adem Korkmaz’da “14 Mayıs seçimlerinden sonra gece gündüz demeden Cumhur İttifakı yol arkadaşlarımızla bu akşamki zafere birlikte hazırlandık. Şükürler olsun” ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Meydanındaki kutlama da Cumhur İttifakı İl Başkanları da birer konuşma yaptı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber