AK VEKİLLER AÇIKLADI : YENİ HUZUREVİ VE YAŞAM MERKEZİ İHALESİ YAPILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :29.08.2019 9:46

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AK VEKİLLER AÇIKLADI : YENİ HUZUREVİ VE YAŞAM MERKEZİ İHALESİ YAPILDI

29.08.2019 Per, 9:46

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “İlimize sosyal alanları ve modern bir yaşam merkezi için inşaat süreci başladı.” dedi.

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi yapım ihalesini alan yüklenici firma ile 28.08.2019 Çarşamba günü (bugün) sözleşmenin imzalandığı ve inşaatın yapımına geçildiğini belirttiler.

Yaşlı Bakım Merkezi ve Huzurevi’nin modern ve sosyal donatıları ile tam bir yaşam merkezi olacağını dile getiren Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Huzurevi ve Yaşam Merkezimiz Kışla Mahallesi Şose Üstü Mevkiinde bulunan 8 bin 800 metrekare ve 1.080.00 metrekarelik arazilerin bağışı Bakanlığımıza gerçekleşmişti. Yine projenin özel sokak tipi olması nedeniyle araziye ek olarak mevcut alanın bitişiğindeki 12 bin 560 metrekarelik arazi Hayırsever Nural Tural tarafından bağışlanmıştı. Toplam 21 bin 500 metrekare arazi üzerinde, arazinin fiziki şartları göz önünde bulundurularak tasarlanan, Avan proje aşamasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile güncel huzurevleri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan program ile mekânlar projelendi.” sözlerine yer verdiler.

“PROJEDE HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ, HUZUREVİ SAKİNLERİNİN YAŞAM KALİTESİ ARTACAK”

Burdur’da avcılara denetimler sürüyor Burdur’da avcılara denetimler sürüyor
Huzurevi sakinlerinin daha iyi ve sağlıklı yaşam potansiyellerine sahip olması için projede yer alan detayların netleştirildiğini belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “İdari bina ve 2’şer katlı 11 adet yaşam evi ile toplamda 10 bin 300 metrekarelik inşaat alanı oluşturuldu. İdari binada 26 adet ikişer kişilik banyo- tuvaletli 38’er metrekarelik yaşam odaları bulunmakta ve yaşam odalarının bulunduğu katlarda dinlenme ve yemek salonları birbirleriyle ilişkili olarak yer almaktadır. Huzurevi sakinlerinin daha iyi ve sağlıklı yaşam potansiyelleri için hobi odaları, atölyeler, spor salonu, konferans salonu, mescit, kuaför market gibi sosyal mekânlar ve sakinlerin günlük ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için genel mutfak, çamaşırhane, revir (doktor ve hemşire odası), egzersiz odası (Fizyoterapist odası) bulunmaktadır. Yine kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek olan sakinler için toplam 22 bağımsız bölümlü, 2’şer yatak odalı konut tipolojili yaşam evleri planlanmıştır. Huzurevi sakinlerinin dış mekân aktiviteleri için proje arazisinde hobi bahçeleri, teraslar, kamelya alanları oluşturulacaktır” açıklamalarında bulundular.

İNŞAAT YAPIMINA GEÇİLİYOR

Milletvekili Özçelik ve Uğur, ihaleyi kazanan yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını ve inşaat yapımına geçildiğini belirterek, projenin ilimize hayırlı olmasını dilediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber