ALAGEYİK YAVRU SAYISI ARTIYOR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :09.08.2023 12:27

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Siyaset > ALAGEYİK YAVRU SAYISI ARTIYOR

09.08.2023 Çar, 12:27

 Alageyik Yavru Sayısı her geçen yıl artıyor.
Türkiye’de Alageyiğin doğal olarak ve genetiği bozulmamış tek yaşam alanı olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Burdur 6’ıncı Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Antalya ilindeki Düzlerçamı Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda bulunan Alageyik Üretme Merkezi’nde bu yılki yavru sayısı geçtiğimiz yılı geride bırakarak 41’e ulaştı.

Geçen yıl 34 yavru doğumu gerçekleşen alanda bu yıl ki sağlıklı doğumlarla birlikte 41 yavru dünyaya gelerek alandaki Alageyik sayısı 203’e yükseldi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ; ?Türün devamlılığı ve korunması amacıyla Alageyik Üretme İstasyonunun içerisinden daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da erişkin dişi ve erkek bireylerden bölgedeki başka yaşam alanlarına nakil yapılması planlanıyor. Daha önce Aydın ilinde yer alan Dilek Yarımadası Milli Parkı’na, Muğla ili, Köyceğiz Yaban Hayatı Geliştirme Sahasına ve Antalya ili, Manavgat ilçesi, Beydiğin bölgesine Alageyikler nakledilerek başarılı yerleştirme çalışmaları yapılmıştı” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber