ALLAH KİMSEYE EVLADININ ADALETİNİ ARATMASIN | Gündemburdur.com
Son güncellenme :05.07.2018 15:43

Anasayfa > Eğitim, Ekonomi, Genel, Güncel > ALLAH KİMSEYE EVLADININ ADALETİNİ ARATMASIN

05.07.2018 Per, 15:43

Burdur’da 7 Aralık 2016’da Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne ait kamyonun altında kalarak yaşamını yitiren MAKÜ öğrencisi Medine Gizme Çakal’ın 4’üncü duruşması görüldü.
Burdur 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya Medine Gizem Çakal’ın annesi Tesline, babası Ömer Çakal ile Tutuksuz Yargılanan Kamyon Şoförü Ramazan A. ile iki tarafın avukatları katıldı.
Ramazan A., üzgün olduğunu ve söyleyecek sözü olmadığını belirtti.
Medine Gizem Çakal’ın annesi Teslime Çakal “kızımın tek suçu güvenli gördüğü yolda yürümekti. Arkası dönük biçimde giderken şoför kızımı gördüğü halde, hiç bir güvenlik önlemi almadan kızıma çok kötü bir şekilde çarptı. 2 yılda ömrümden 20 yıl gitti” dedi.
Baba Ömer Çakal’da şoförün hızlı bir şekilde gelerek kızının ölümüne sebebiyet verdiğini belirtti. Baba Çakal “Trafik levhasındaki kavşak dönme zorunluluğuna uymamıştır. Yetersiz ehliyetle kullandığı araçla göz göre göre kızımın ölümüne sebep olmuştur. Tutuklanmasını talep ediyorum” dedi.
Mahkeme yeni bilirkişi raporu için dosyanın Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek 25 Ekim tarihine erteledi.
Adliye çıkışında Demirören Haber Ajansı (DHA)’ya konuşan baba Ömer Çakal “bilirkişi tutanakları gerçeği yansıtmadığı için itiraz ettik. Hakim tutuklu yargılanması talebimizi reddetti ve dosyanın yeniden teknik inceleme için Ankara’ya gönderilmesine karar verdi” dedi.
Davanın uzamasının kendilerini yıprattığını kaydeden Çakal “ailemle birlikte iyice yıprandık. Davamızın Denizli Cumhuriyet Başsavcısının davası gibi hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını istiyoruz. Eğer adalet kişiye göre olmuyorsa bizim davamızın da seri bir şekilde işlemesini istiyoruz. Adalete güveniyoruz. Adaletin kılıcının keskin terazisinin hassas olduğuna inanıyoruz. Allahın izni ile kızıma adaletsizlik yapanların hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Bizim halimizi evladını kaybedenler anlar. Allah kimseye evladının adaletini arattırmasın.GEce yastığa başımızı koyduk mu ağlama krizine giriyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber