AMAÇ ÇOCUKLARDA DEPREM BİLİNCİNİ YERLEŞTİRMEK | Gündemburdur.com
Son güncellenme :02.10.2019 7:59

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AMAÇ ÇOCUKLARDA DEPREM BİLİNCİNİ YERLEŞTİRMEK

02.10.2019 Çar, 7:59

BURDUR’da İlkokul öğrencilerinde farkındalık oluşturmak ve afet bilinci yerleştirmek için Acil ve Afet Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Afet çantası hazırlattırılıyor.
AFAD Başkanlığı tarafından ilan edilen Afetlere Hazırlık Yılı etkinlikleri kapsamında Burdur merkezdeki 5 ilkokulda 4’üncü sınıf öğrencileri tarafından Afet çantası hazırlandı.
Öğrenciler çantaya ilk yardım malzemeleri, radyo, düdük, çakı, el feneri, giyecek, su, battaniye, bozulmayan gıdalar ve kağıt kalem gibi malzemeleri koydu.
Burdur İl Afet ve Acil Durum Şube Müdürü Ali Gökhan Toklu “afete hazırlık yılı etkinlikleri kapsamında okullarımızda öğrencilerimize afet çantası hazırlatıyoruz. Bu kapsamda il merkezimizde 5 ilkokulumuzda öğrencilerimizle birlikte afet çantalarımızı hazırladık” dedi.
Toklu “bugüne kadar Bahçelievler, Özboyacı, Gazi, Altın Terim Solmaz ve Velicangil ilkokullarında çocuklara küçük yaşta afet bilinci yerleşmesi için Afet çantası hazırlattırıyoruz. Çantayı biz hediye ediyoruz. İçinin malzemelerini öğrenciler getiriyor” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber