ARSLAN, VETERİNER ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİM MATERYALİ OLACAK | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.04.2017 16:23

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ARSLAN, VETERİNER ÖĞRENCİLERİNİN EĞİTİM MATERYALİ OLACAK

19.04.2017 Çar, 16:23

Antalya Hayvanat Bahçesi’nde yıldırım çarpması sonucu rahatsızlanan ve tedavi edildikten sonra ölen erkek arslan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencilerinin eğitim materyali olarak değerlendirilecek.

Antalya Hayvanat Bahçesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi arasındaki işbirliği protokolü gereğince Arslanın ölüsü Veteriner Fakültesi Anatomi Bölümüne getirildi.

Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Özcan Özgel arslanın Antalya Hayvanat Bahçesinde yıldırım çarpması sonucu rahatsısızlandığını tedavi edildiğini ancak öldüğünü söyledi. Özgel “Arslan Veteriner Fakültemize bağışlandı. Anatomi Anabilim Dalı tarafından eğitim materyali olarak değerlendirilecek. Öncelikle iç organları incelenecek. Kemikleri çıkarılarak iskelet olarak değerlendirilecek.” dedi.
Özgel, ilk defa bir arslan geldiğini belirterek “öğrencilerimizle birlikte nelerle karşılaşacağımız konusunda meraklıyız” dedi. Özgel, iskeletin aynı formatta hazırlanıp değerlendirileceğini, Hayvan Müzesinin yavaş yavaş oluşturulduğunu, başka hayvanların iskeletlerinin de bu müzede yer alacağını söyledi.
İlk defa bir Arslan gördüklerini söyleyen Veteriner Fakültesi birinci sınıf öğrencileri Doğuş Özalkan ve Özlem Önür’de “TV’lerde, hayvanat bahçesinde arslan görmüştük ama ilk defa kadavra olarak bir arslan görüyoruz. Biz de heyecanlıyız” dediler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: BURDUR MEDYA
burdur, burdur haber