AYŞENUR’UN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF EDEN DAYI İLE ANNE TUTUKLANDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :13.01.2022 11:27

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AYŞENUR’UN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF EDEN DAYI İLE ANNE TUTUKLANDI

13.01.2022 Per, 11:27

BURDUR’da annesi, anneannesi ve dayısıyla aynı evde yaşayan Ayşenur K. (2) annesi tarafından yatağında ölü olarak bulunmasıyla ilgili olayda tutukalna dayı Hızır Tunç Çetinkaya zaman zaman yeğenlerini dövdüğünü itiraf etti.
Burdur merkez Cemil Mahallesi Koskos sokakta müstakil bir evde annesi ve kardeşi ile yaşayan Kader K. sabah işe gitmek için uydandığında 2 yaşındaki kızı Ayşenur’u yatağında hareketsiz halde gördü.
Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri minik kızın yaşamını yitirdiğini belirledi.
Savcının incelemesinin ardından minik Ayşenur’un cenazesi otopsi yapılmak üzere Burdur Devlet Hastanesi morguna konuldu.
Olayla ilgili olara anne Kadar K., anneanne Yüksel K. ve dayı Hızır Tunç Ç. gözaltına alındı.
Emniyetteki ifadelerinin ardından savcılığa sevk edilen şüphelilerden anneanne Yüksel K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen anne Kadar K. İhmali davranışla kasten ölüme sebep olma, dayı Hızır Tunç Ç. ise Çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme suçundan tutuklanarak Burdur E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu.
Dayı Hızır Tunç Ç. ifadesinde hiç bir iş yapmadığını ve sadece çocukların bakımını üstlendiğini söyledi.
Hızır Tunç Ç “çocukların bakımını ben yaparım, mamalarını ben yediririm. altlarını ben temizlerim. ikisini de çok severim. Onlara bakarken çok yoruluyordum. Kafam kaldırmadığı zamanlar dövdüğüm oluyordu. Olay geceside Ayşenur’un ayağına iki defa elimle vurdum. Morluklar o yüzden oluşmuştur. Kafasını da koltuğun kenarına vurdum. Ablam işten gelince morlukları sordu. Bende kafasını tahtaya vurdu dedim. Tepki vermedi. Gece ikide Tacettin uyandı. Ona mama yapıp uyuttum. Ayşenur’da uyandı ve ses yapıyordu. Ses yapma dedim. Sonra ses yaptığı için ayağımla bir defa vurdum. Ama neresine vurduğumu hatırlamıyorum. Çok ağladı. Vurduğum için üzüldüm sonra uydu. Sinirlendiğim zaman çocuklara vururdum” ifadelerini kullandı.
Anne Kader K. ise 2017 yılında Erdi Karakiraz ile evlendiklerini 2018’de oğlu Tacettin’in dünyaya geldiğini Ayşenur’a bir aylık hamileyken ise ayrıldıklarını belirterek Erdi çocukla ilgilenmediği için doğumdan sonra üvey babamın üzerine kaydettirdim dedi.
Çocukların biyolojik babası Erdi Karakiraz’da ifadesinde Yüksel K. yaklaşık 3 ay önce beni arayarak yere su döktüğü için Tacettin’i ayağından iple kanepeye bağladığını, Ayşenur’u darp ettiğini belirtti. Ses kayıtlarını gönderdi. Antalya Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundum. Hızır’ı arayıp durumu sorduğumda ‘arama çocuklarını. ararsan çocuklarını öldürürüm diyerek beni tehdit etti” dedi.
Mahkeme Ayşenur’un biyolojik babası Erdi Karakiraz, Nüfusta üzerine kayıtlı olduğu Erdoğan Kazık ve anne Kader Karadeniz’den DNA örneği alınmasına karar verdi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber