AZİZİYE GÖLETİNE 10 BİN YAVRU SAZAN BIRAKILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :26.06.2020 16:44

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > AZİZİYE GÖLETİNE 10 BİN YAVRU SAZAN BIRAKILDI

26.06.2020 Cum, 16:44

BURDUR Merkez Aziziye Köyü Göleti’ne 10 bin yavru sazan balığı bırakıldı.
Tarım ve Orman Bakanlığı Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü Kepez Üretim tesisleride üretilen 10 bin yavru sazan balığı düzenlenen törenle Aziziye Göleti’ne bırakıldı.
Törene Vali Ali Arslantaş, Ak Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve SuÜrünleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mahir Kanyılmaz, İl genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ile vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Vali Ali Arslantaş “bu yıl ilimizdeki göletlere 184 bin balık bırakacağız. Önceki dört yılda da 383 bin balık bırakılmıştı. Bir yıl sonra olta balıkçılarının bu göletimizde kendi ekonomilerine spor amaçlı veya hobi amaçlı balık tutarak katkıda bulunduklarını memnuniyetle müşahade etmeyi umut ediyoruz. Bu yıl 16 göletimizde balıklandırma yapacağız. Geçtiğimiz yılalrda tamamlananlarla birlikte belkide Burdur’u bir kaç yıl içerisinde aynalı sazanın başkenti haline getireceğiz” dedi.
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “her alanda Burdurumuzun üretimini geliştirmek, üretimden kazancını artırmak noktasında çalışmalar yapılması gerekiyor. Bu çerçevede İç Balıkçılıkta Burdur olarak söz sahibi olmak istiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Hayırlı olsun” dedi.
Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’da yaptığı konuşmada “göletlerimiz hem sulama suyunda hem de balıkçılıkta kullanılıyor. Hem balıkçılarımıza hem de Aziziye Köyümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından 10 bin yavru sazan balığı Aziziye göletine bırakıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber