BALKAN ŞAMPİYONUNUN MEZUNİYET SEVİNCİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :31.07.2020 17:08

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BALKAN ŞAMPİYONUNUN MEZUNİYET SEVİNCİ

31.07.2020 Cum, 17:08

BURDUR’lu Balkan Şampiyonu Yasemin Zengin (23) Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Burdur Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünü kazanan Zengin 4 yıllık eğitimini tamamlayarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Koronavirüs nedeniyle okulların erken tatil olması nedeniyle mezuniyet töreni de yapılmadı. Şampiyon sporcu mezuniyet sevinicini antrenörü Asım Yüz ile paylaştı. Zengin Antrenörü ile birlikte Burdur Gölü kenarında mezuniyet fotoğrafı çektirdi.

Zengin “2016 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü kazanmıştım. 4 yıl sonunda mezun oldum. Pandemi sürecinden dolayı okulumuz erken kapandığı için mezuniyet töreni yapılamadı. İçimde bir burukluk vardı. Antrenörümle Burdur Gölü kenarına gelerek mezuniyet fotoğrafı çektirmek istedim” dedi.

Bundan sonraki hedefinin Beden Eğitimi Öğretmeni olarak başarılı sporcular yetiştirmek olduğunu aktaran Zengin “dört yıl boyunca bana emek veren, eğitim veren tüm öğretmenlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Yasemin Zengin’in antrenörü Asım Yüz’de “Yasemin’in bu yıl üniversiteyi bitirmesi ile 10 yıllık beraberliğimizde harika bir sona yaklaştık. İnşallah sporcumun üniversitede gösterdiği başarıyı bundan sonraki yaşantısında da göstermesini çok istiyorum. Çok mutluyum, gururluyum. Sporcum Üniversiteyi bitirdi ve Beden Eğitimi öğretmeni oldu. İnşallah KPSS sınavından sonra atanır ve bizden aldığı bayrağı ileriye taşır. Yeni sporcular ortaya çıkarır, o da benim gibi başarılı olur. Tek dileğim bu. Allah yolunu açık etsin” dedi.

Burdur Merkez Çine Köyü’nde yaşayan Yasemin Zengin 2010 yılında tanıştığı Antrenörü Asım Yüz ile çalışmaya başladıktan sonra Atletizm dalında Türkiye dereceleri yaptı. Zengin, 2013 yılında Fransa’nın Marsilya kentinde yapılan Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu’nda bireysel olarak 9’uncu, milli takımla dünya şampiyonu oldu. Zengin, 15 Ağustos 2015’te Romanya’nın Buşteni kentinde yapılan Genç Bayanlar 4800 metre Dağ Koşusu Balkan Şampiyonası’nda bireysel olarak 9’uncu, milli takımla ise ikincilik kürsüsüne çıktı. Zengin Bulgaristan’ın Nova Zagora kentinde 8 Haziran 2016’da düzenlenen 8’inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda 4 bin 100 metre genç kadınlar kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber