BAŞKAN DEDİKODULARA SOSYAL MEDYA HESABINDAN CEVAP VERDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :21.03.2020 20:58

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BAŞKAN DEDİKODULARA SOSYAL MEDYA HESABINDAN CEVAP VERDİ

21.03.2020 Cts, 20:58

Karamanlı İlçesi’nde bugün meydana gelen yangında İtfaiye ekiplerinin geç müdahale ettiği yolundaki iddialara Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu Facebook hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi. Selimoğlu bu iddiayı ortaya atan kişilerin ard niyetli ve bilinçsiz kişiler olduğunu söyledi; 

İşte Selimoğlu’nun açıklaması ;  YANGIN VE KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

Zafer mahallesi Hacı Yusuflar sokakta bulunan Kamile ŞENER’e ait iki katlı evin çatısında yangın çıktı. Karamanlı Beleyesi ve Tefenni Belediyesine ait itfaiye ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri olay yerine kısa sürede intikal etti Bacadan çıktığı tahmin edilen ve çatıda bulunan tüp patlaması ile alevlenen yangın kısa sürede söndürüldü. Yangın sonucu çatı tamamen çöktü.

Yangında söndürme çalışmasında görev yapan Tefenni Belediyesi İtfaiye Personellerine, Belediyemiz İtfaiye ve diğer personellerine , ayrıca yangın sonrada çatı temizliğinde görev yapan tüm Personellerine Şahsım ve Karamanlı Halkı adına teşekkür ederim.

Ev Sahibi Kamile ŞENER Teyzemize, Kiracılar Şeref ÖZKAN, Turgut YASA ve Ailelerine büyük geçmiş olsun.

YANGIN İLE İLGİLİ KAMUOYUNA DUYURULUR

İtfaiye Geç geldi diyen Ard Niyetli veya bilinçsizce konuşan insanlarımız daha dikkatli okusun !  Öncelikle büyük geçmiş olsun.
Bugün’ki yangın ihbarı Saat 7:59 da 112’ye bildirilmiş, 112 tarafından Karamanlı İtfaiyesi 8:00’da olay yerine yönlendirilmiştir. 8:01 de Tefenni itfaiyesi yönlendirilmiştir. Karamanlı İtfaiye Ekiplerimiz Belediyemiz Arazöz’ü ile Saat 8:07 de olay yerine gelerek müdahale’de bulunmaya başlamıştır.  Çatıda bacanın tıkanıklığı ile kurum yanması sonucunda tüp patlaması meydana gelmiş çıkan yangına İtfaiye erimiz Mustafa TUNCER Evin merdivenlerinden , 2. Katın üstünden çatıya doğru söndürme çalışması yaparak ateşin aşağı katlara yayılmasını önlemiştir. Ayrıca 2. Su aracıda aynı Saat’de su takviyesi için olay yerine intikal etmiştir.

İtfaiye geç geldi diye konuşan vatandaşlarımız tamamen bilinçsizce ve art niyetli olarak konuşmuşlardır.

Vatandaşımızın kafasında İtfaiye denildiğinde Büyük ve merdivenli İtfaiye akla geliyor.Bu aracımız da Saat 8:14 de olay yerine 3. Araç olarak intikal etmiştir. Saat 8:17 de Tefenni Belediyemize ait İtfaiye olay yerine intikal etmiştir.  İlk Müdahale aracı olan Arazöz 8 tonluk, merdivenli itfaiye 8 tonluk’tur.  İlk soğutma ve söndürme çalışması 2. Kattan çatıya doğru yapıldığı için doğru müdahalede bulunulmuştur. Çatı ve çatı arasında bulunan eşyalar tamamen yanmıştır.  Ev Sahibi Kamile ŞENER Teyzemize, Kiracılar Şeref ÖZKAN, Turgut YASA ve Ailelerine büyük geçmiş olsun.  Yangın sonrasında Çatı ve yanan eşyalar Belediyemiz personellerince tamamen temizlenmiştir. Yangında söndürme çalışmasında görev yapan Tefenni Belediyesi İtfaiye Personellerine, Belediyemiz İtfaiye ve diğer personellerine , ayrıca yangın sonradı çatı temizliğinde görev yapan tüm Personellerine Şahsım ve Karamanlı Halkı adına teşekkür ederim. Tekrar ev sahibine ve kiracılara büyük geçmiş olsun. Ayrıca bilinmelidir ki Karamanlı İtfaiye birimi 24 Saat Nöbet Sistemi ile görev yapmaktadır. Çünkü biz Karamanlı Belediyesi olarak İnsanımıza ve varlıklarına önem veriyoruz.Bu manada 24 Saat Çalışma Sistemi ile İlçemiz ve Çevre İlçelerdeki tüm yangınlara en kısa sürede müdahalede bulunuyoruz. Yeni yangınların yaşanmamasını diler tüm halkıma Saygı ve Sevgilerimi sunarım. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur. Fatih SELİMOĞLU  Karamanlı Belediye Başkanı

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber