BELEDİYE CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :28.05.2020 11:46

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BELEDİYE CAMİLERİ DEZENFEKTE ETTİ

28.05.2020 Per, 11:46

BURDUR’da camiler, İçişleri Bakanlığı’nın Cami ve mescitlerde cemaatle ibadet edilmesi hakkında yayımladığı genelge sonrasında yarın kılınacak cuma namazı öncesi dezenfekte edildi.
Burdur Belediyesi’nin oluşturduğu iki dezenfekte ekibi kentteki tüm camilerde dezenfeksiyon çalışması yaptı.
Pandemi süreci boyunca camilerde belirli aralıklarda dezenfekte çalışaması yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ” Uzunca bir süreden sonra Ulu Cami’miz toplu Cuma namazlarımız için yeniden bir arada olacağımız günü bekliyor” dedi.
Ulu Camideki dezenfeksiyon çalışması sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ercengiz “Cuma namazını toplu bir şekilde tüm Türkiye’de olduğu gibi Burdur’umuzda da kılacağız. Gerekli hazırlıkları Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Burdur’da da Müftülüğümüz ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Gerekli sosyal mesafelerin ayarlanmasının ardından, sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek salgının yayılmaması için bugüne kadar gösterdiğimiz gayretleri camilerimizde ya da açık alanlarda kılınacak namazlarda uygulamaya devam edeceğiz. Burada arkadaşlarımız dezenfeksiyon çalışmalarını başlattılar” dedi.
Pandemi döneminde de Camilerde dezenfeksiyon çalışmalarına devam ettiklerini aktaran Ercengiz “ara vermemiştik ama Cuma öncesinde iyi bir dezenfeksiyon çalışması ile varsa salgın riski bunu da ortadan kaldırmak istiyoruz. Bahsettiğim gibi sosyal mesafe kurallarımızı camilerimizde ve açık alanlarda kılınacak Cuma namazlarımızda uygulayıp, ibadetlerimize toplu olarak başlayacağız. İnşallah, bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber