BİR KADIN TEK BAŞINA NE YAPABİLİR DİYENLERE İNAT | Gündemburdur.com
Son güncellenme :15.09.2021 8:51

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BİR KADIN TEK BAŞINA NE YAPABİLİR DİYENLERE İNAT

15.09.2021 Çar, 8:51

BURDUR Kick Boks İl Temsilcisi Deniz Sögü Koç, Burdur’a ilk geldiği yıllarda kendisine ‘bir kadın tek başına ne yapabilecek’ gözüyle bakıldığını söyledi.
Burdur Kick Boks İl Temsilcisi ve Antrenörü Deniz Sögü Koç (43) 2008 yılında Burdur’a yerleşti. Burdur’da kick boks yapan sporcu olmadığını gören Koç, ilk olarak Halk Eğitim Merkezi bünyesinde öğrenci yetiştirmeye başladı. Koç, daha sonra Gençlik ve spor İl Müdürlüğü’nde kick boks antrenörü olarak çalışmaya başladı. İlk başlarda kendisine ‘bir kadın, tek başına ne yapabilecek’ gözüyle bakıldığını söyleyen Koç, şu anda Burdur’da 1500’ün üzerinde kick boks sporcusu olduğunu söyledi.
Koç “Burdur’a 2008 yılında geldim. Burdur’da Kick Boks branşı yoktu. İlk başladığım zamanlar baya bir tepki aldım. Kick Boks nedir, spor mudur, bir bayan burada ne yapabilir, ne öğretebilir tarzında tepkiler aldım. Şu an yıl 2021 ve kick boksa öyle bir talep varki talebin üstesinden ben gelemiyorum. Eskiden öğrenci göndermeyen insanlar bile tanıdıklarının çocuklarını alıp gelerek ‘Deniz hocam, çocuklarımızın bu branşı yapmasını istiyoruz. Bu branşın sürekliliğini gördük diye talepte bulunuyorlar. Elimizden geldiğince malzeme ve kontenjanımıza göre sporcu alıyoruz” dedi.
Koç şunları söyledi; “kick boksa talebin fazla olması, her şeyin başı iletişim. Öğrenciler birbirleriyle samimyet kuruyor, Öğrenci velileri bizlerle iletişim kuruyor, bizlerle bir samimiyet kuruyorlar ve o samimiyetin yıllar boyunca sürmesi en büyük etken.”
Yetiştirdiği sporculardan Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına katılanlar olduğunu ve güzel dereceler elde ettiklerini aktaran Koç “son zamanlarda kick boks sporcularının dünya şampiyonası, avrupa şampiyonasına katılmaları, o şampiyonalarda güzel dereceler getirmeleri kick boks branşının başarısının artması da insanlar için kick boksa talep meselesi oldu” ifadelerini kullandı.
GençliK ve Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan yaz spor okullarında kick boks branşında 200’ün üzerinde sporcu katıldığını söyleyen Koç bunun kendisi için bunun onur verici olduğunu belirtti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber