BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ GÜVENLİ ve TEMİZ OKUL OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA KANITLADI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :16.09.2020 20:00

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ GÜVENLİ ve TEMİZ OKUL OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA KANITLADI

16.09.2020 Çar, 20:00

 Burdur Bahçeşehir Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde yürütülen “TSE Covıd-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı” şartlarını yerine getirip, yapılan denetimler sonucunda “TSE Covid-19 Okulum Temiz Belgesi”ni almayı başardı.  Böylece Burdur Bahçeşehir Koleji, sahip olduğu kalite ve mükemmeliyet belgelerine bir yenisini daha ekledi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Burdur Bahçeşehir Koleji Kurumsal İletişim Yöneticisi Ersin Kaplan, “TSE tarafından yürürlüğe konan ‘Covid-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’ kapsamında ‘Okulum Temiz Belgesi’ verilmeye başlandığını öğrendiğimiz andan itibaren, sorumlu bir özel okul olarak biz de gerekli şartları sağlayıp belgelendirme için TSE’ye başvuruda bulunduk. TSE Denetimcisi Sayın İlhami DAL tarafından 4-5 Eylül 2020 tarihlerinde, Burdur Bahçeşehir Koleji Kampüsü’nde denetim gerçekleştirildi. Salgının önlenmesine yönelik olarak aldığımız tedbirlere göre öncelikle öğrencilerimiz, okulumuza termal kamera ile ateş ölçümleri yapılarak ve Türkiye’ deki özel okullarda bir ilk olan Maske Kontrol Uyarı Sistemi’nden geçerek giriş yapmaktadır. Okulumuzun her alanına çocuklarımızın kolaylıkla erişebileceği dezenfektanlar ve maske-eldiven atık kutuları yerleştirilmiştir. Görevli personellerimiz ve öğretmenlerimize Covid-19 tedbirleri, alınan hijyen önlemleri ve acil durum eylem planları çerçevesinde eğitimlerimiz aralıksız olarak verilmektedir. Okulumuzdaki eğitim-öğretim alanları ve dersliklerimiz, haftalık olarak nano-iyon teknoloji kullanılarak dezenfekte edilmektedir. Maske ve siperlik kullanımı konusunda sıkı denetimler yapılmaktadır. Öğrencilerimizin kampüs girişinden dersliklere, oyun alanlarından kantin ve yemekhaneye kadar uzanan geçiş temas noktalarında tüm bilgilendirme ve uyarı afişlerimiz yer almaktadır. Alınan tüm Covid-19 tedbirleri üst düzeyde uygulanmaktadır.  Alınan tüm bu tedbirlere ilişkin yapılan değerlendirmeler sonucunda, kampüs olarak kriterlere uygunluğumuz tespit edilmiş olup, ‘TSE Covid-19 Okulum Temiz Belgesi’ni almış bulunuyoruz. ‘Önce sağlık’ prensibinden hareketle, alınması gereken tüm önlemlerimizi aldık ve Burdur’da ‘TSE Covid-19 Okulum Temiz Belgesi’ni alan ilk özel okul olduk. Bu konuda emeği geçen personelimize teşekkür ediyorum. Belgemizin, ilimizde bulunan diğer özel okullara rol model olmasını temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber