BURDUR MTAL ÖĞRENCİLERİNE İŞ ÖNLÜĞÜ GİYME TÖRENİ DÜZENLENDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :27.11.2022 11:19

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > BURDUR MTAL ÖĞRENCİLERİNE İŞ ÖNLÜĞÜ GİYME TÖRENİ DÜZENLENDİ

27.11.2022 Paz, 11:19

BURDUR Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9’uncu sınıf öğrencileri için İş Önlüğü giyme töreni düzenlendi.

Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Müdürü İbrahim Çelikkaya, İş önlüğü giyme töreninin bu yıl üçüncüsünü düzenlediklerini ve geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.
Atölyede düzenlenen törene Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Çiftçi, Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Milli Eğitim Şube Müdürü çiftçi öğrencilere yaptığı konuşmada “akademisyenler, hukuk insanları, din adamları, doktorlarımız gibi bunları çoğaltabiliriz bir çok meslek grubu mesleğinin sorumluluğu için bu cübbeleri giyiyorlar. Siz de ‘ben artık iyi bir makinacı olacağım, bu branşı iyi öğreneceğim, ahlaklı, dürüst olacağım yani size bir disiplin verme motive etme, diğer insanlardan farklı olup mesleğini iyi bilen ahlaklı, dürüst bir makinacı, dürüst bir bilgisayar mühendisi, dürüst bir metalci olmak için bu kıyafet size bir sorumluluk getiriyor. Hayırlı olsun” dedi.

İş Önlüğü giydirme programlarının okulda geleneksel hale geldiğini söyleyen Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya’da “bu yıl bu programın üçüncüsünü yapıyoruz. Kıyafet, önlük bir kumaş ama değeri çok ağır. İş önlüğü işyerlerinde öncelikle iş kazaları için bir önlemdir. İş önlüğü bir kurumun, bir okulun imajıdır. Çalışan için ise bir motivasyondur. Aynı zamanda iş önlüğü Selçuklu, Osmanlı Döneminden itibaren mesleğe tabi olanların giymiş oldukları bir kıyafettir. Biz bu geleneğimizi devam ettirmek istiyoruz. İş önlüğünüzü giyerek sizler mesleğinize ilk adımınızı atmış olacaksınız. Bu iş önlüğü aynı zamanda sizlerin sırtına büyük bir yük. Önlüklü insan disiplinli, mesleğini iyi yapan, dürüst, ahlaklı insandır. Dolayısıyla mesleğin ağırlığını siz bundan sonraki yaşamınızda devam ettireceksiniz. Biz sizlerden öncelikle iyi, dürüst mesleğini iyi bilen becerili insanlar olmanızı istiyoruz” dedi.
Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Bilişim Teknolojileri, Makine ve Metal Teknolojileri bölümünde eğitim gören 50 9’uncu sınıf öğrencisine iş önlükleri Şube Müdürü Çiftçi, Okul Müdürü Çelikkaya ve öğretmenler tarafından giydirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber