BURDUR’DA 38 OKULA ‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİ VERİLDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :07.10.2020 14:43

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > BURDUR’DA 38 OKULA ‘OKULUM TEMİZ’ BELGESİ VERİLDİ

07.10.2020 Çar, 14:43

BURDUR’da ‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazanan 38 ilk ve orta dereceli okula belgeleri Öğretmenevinde düzenlenen törenle verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı ‘Okulum Temiz’ projesi kapsamında “Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” gereğince, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazanan okullara belgeleri Öğretmenevi Bahçesinde düzenlenen törenle İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından verildi.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Çay Pandemi döneminde hem Milli Eğitim camiası hem de ülke olarak olağanüstü bir dönem yaşandığını, uzaktan eğitime Burdur’un çok hızlı bir şekilde adapte olduğunu söyledi.

Çay; “Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türk Standartları Enstitüsü’nün iş birliği içerisinde ‘okulum temiz belgesi’ almanın ne kadar önemli olduğunu toplantılarımızda dile getirmiş, bu belgenin hem bizlere hemde velilerimize bir güven telkin etmek etmesi adına önemli olduğunu söylemiştik. Milli Eğitim Bakanlığımızın ödenekleri noktasında, Bakanlığımıza şükranlarımızı arz ediyoruz hemde yerelde özellikle okul aile birliğimiz ve hayırseverlerimizinde işin içerisine katılmasıyla sizler bu belgenin getirdiği kriterleri tek tek yerine getirerek aslında zor bir dönemde yine bir zoru başararak bir başarı elde ettiğinizi düşünüyorum. Bu sebepten dolayı bu süreçte öğrencilerimizin hijyen standartlarına uygun bir şekilde eğitim alabilmesi için göstermiş olduğunuz çabalardan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten okul idareciliği zor bir görev. Bunu hem bizzat yapmış olduğum için biliyorum hemde böylesi bir dönemde bu daha da zorlaştı hepimiz bunun farkındayız. Bir taraftan okullarımızın hijyen ortamlarını dahada iyileştirmenin çabası içerisindeyiz diğer taraftan başkaca vazifeleri yapmanın gayreti içerisindeyiz. Gerçekten Allah yardımcınız olsun. Bu zor süreçte herhalde tarihi bir dönemi yaşamanın ileride de güzel hatıraları olur diye düşünüyorum. Bu dönemde yöneticilik yapmak gerçekten çok zor” diye konuştu.

Emre Çay’ın konuşmasının ardından ‘Okulum Temiz’ belgesi almaya hak kazanan okulların müdürlerine belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından verildi.

‘Okulum Temiz Belgesi’ almaya hak kazanan okullar:  Yazıköy İlkokulu, Yazıköy Ortaokulu, Merkez 75. Yıl Cumhuriyet Anaokulu, Özboyacı İlkokulu, Şirinevler Anaokulu, Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu, TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu, Türkiye yardım Sevenler Derneği İlkokulu, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Ortaokulu, USO İlkokulu, Burdur Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu, Kışla İlkokulu, Kışla Ortaokulu, Düğer Şehit Polis Mustafa Kılıç Ortaokulu,  MAKÜ Anaokulu, Şehit Akif Altay Ortaokulu, Burdur MTAL, Çayboyu MTAL, İbn-i Sina MTAL, Cumhuriyet İlkokulu, Gazi İlkokulu, Hacılar Yılmaz Turgan İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Nuriye Mehmet Nuri Velicangil İlkokulu, Nene Hatun Anaokulu, Sakarya İlkokulu, Suna Uzal Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu, Şeker İmam Hatip Ortaokulu, Şeker Ortaokulu, Adile Önal Anaokulu, Büğdüz İmam Hatip Ortaokulu, Büğdüz Ortaokulu, Büğdüz Ömer Naci Bozkurt İlkokulu, Halıcılar Ortaokulu, Halıcılar Vefik Kitapçıgil İlkokulu, Emekevler MTAL, Burdur USO Anadolu Lisesi, Aziziye Şehit Orhan Ayan İlkokulu, Özel Eğitim Uygulama Okulu 1. kademe

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber