BURDUR’DA BAYRAM COŞKUSU | Gündemburdur.com
Son güncellenme :30.08.2022 18:55

Anasayfa > Burdur, Güncel, Sürmanşet > BURDUR’DA BAYRAM COŞKUSU

30.08.2022 Sal, 18:55

Burdur’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl dönümü coşkuyla kutlandı.

Kutlama törenleri Burdur Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Vali Ali Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Yavuz Çankaya ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Ali Arslantaş makamında tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Zafer Bayramı kutlama programı Gazi Atatürk Stadyumu’nda devam etti. Stadyumdaki törende Vali Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Çankaya ve Belediye Başkanı Ercengiz, vatandaşlar, askeri birlikler ve öğrencilerin bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Piyade Yüzbaşı Mehmet Temel yaptı.

Temel, “Asil Türk milletinin, kahraman Türk ordusu ile birlikte varlığına ve vatanına kast edenlere karşı 100 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudretiyle yeniden dirilerek topyekûn bir varoluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanır bir zafer kazanmıştır.” dedi.

Şiirlerin okunması, mehter takımının gösterisi ve halk oyunları gösterisinin ardından kutlama geçit töreniyle sona erdi.

“Atatürk Portreleri Cam Mozaik Sergisi açıldı”

Burdur’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Parkı’nda ‘Atatürk Portreleri Cam Mozaik Sergisi’nin açılışıyla devam etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Burdur Belediyesi Kültür ve Sanat Atölyesi tarafından Cumhuriyet Parkı’nda ziyarete açılan Atatürk Portreleri Cam Mozaik Sergisi’nin açılışının ardından protokol üyeleri sergiyi gezdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber