BURDUR’DA ETKİN SÜRDÜRÜLEBİLİR TAMAMLAYICI EĞİTİM PROJESİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :13.11.2023 15:30

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > BURDUR’DA ETKİN SÜRDÜRÜLEBİLİR TAMAMLAYICI EĞİTİM PROJESİ

13.11.2023 Pts, 15:30

BURDUR’da Etkin, Sürdürülebilir Tamamlayıcı Eğitim (BESTE) Projesi tanıtım toplantısı yapıldı.
Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda ki toplantıya Vali Türker Öksüz, Kaymakamlar, proje paydaşı İl Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl geneli bütün okul ve kurum müdürleri katıldı.

Proje, anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ve özel eğitim okullarının tüm kademelerinde yürütülecek bilimsel, akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri planlamak ve bu kapsamda eğitimde nitelik ve kaliteyi arttıracak çalışmalarla ilgili sürecin planlaması, yürütülmesi, izleme ve değerlendirmesinin yapılması amacıyla Burdur Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek.
Toplantıda konuşan Burdur Valisi Türker Öksüz;
“Eğitim, toplumların geleceğini şekillendiren en önemli konuların başında geliyor. Bu önemli konuda İlimizin var olan potansiyelini daha yukarılara çıkarmak ve gözbebeğimiz olan öğrencilerimizin geleceğini daha parlak kılmak için hazırladığımız Eğitim Projemizi bugün itibariyle başlatıyoruz. Projemizin, Teke Yöresi’nin Kültür Başkenti, Lavantalar diyarı Huzur Şehri Burdurumuza, eğitim camiamıza, kıymetli öğretmenlerimize, sevgili öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Bizlerin ve eğitim sistemimizin temel amacı, Öğrencilerimizi en iyi şekilde yarınlara hazırlayarak, daha iyi bir gelecek sunmaktır. Bu nedenle de eğitimde kaliteyi artırmak ve erişilebilirliği genişletmemiz gerekiyor.
Bu kapsamda hazırladığımız projemiz 5 temel başlık üzerine inşa edildi. Akademik Çalışmalar – Sosyal, Kültürel, Sanatsal, Sportif Çalışmalar – Proje Çalışmaları – Öğretmenlerimizin Motivasyonunu Artırmaya Yönelik Çalışmalar ve Rehberlik Çalışmaları projemizin ana hatlarını oluşturmaktadır.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci’de; “Burdur’da Etkin Sürdürülebilir, Tamamlayıcı Eğitim Projesi BESTE’nin temel hedefi Devletimizin Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda ilimizde eğitim kalitesini daha da yükseltmek ve öğrencilerimizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmaktır. Bu amaçla, öğretmenlerimizin motivasyonlarını arttırarak olumlu bir eğitim iklimi oluşturarak akademik alandaki çalışmalarımıza hız vererek, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda onlara rehberlik ederek sosyal, kültürel sportif ve sanatsal alanda çalışmalar gerçekleştireceğiz. Ulusal ve Uluslararası düzenlenen Proje çalışmalarına katılımımızı arttırarak öğrencilerimizde bilimsel çalışma farkındalığı oluşturacağız. BESTE Projesi ile eğitim sistemimizi daha verimli, daha etkili, daha kapsayıcı, daha yenilikçi, daha sürdürülebilir hale getirerek öğrencilerimizin hak ettiği en iyi eğitimi almaları için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge Birimi tarafından proje sunumu gerçekleştirildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber