BURDUR’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONULU ERASMUS+ PROJESİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :07.08.2023 14:54

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BURDUR’DA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONULU ERASMUS+ PROJESİ

07.08.2023 Pts, 14:54

Burdur’da faaliyet gösteren Magic Mind Youth gençlik organizasyonunun ortakları arasında yer aldığı Erasmus+ Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği (KA153) proje faaliyetleri kapsamında 40 gençlik çalışanı Burdur’da bir araya geldi. 2022 yılı üçüncü teklif çağrısı döneminde Almanya Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen “Sustainability in Action 2.0” (2022-3-DE04-KA153-YOU-000101528) projesinin ikinci eğitim kursu 17-25 Temmuz tarihleri arasında Burdur’da düzenlendi. Dijital dönüşüm ve sürdürülebilirlik konulu eğitim kursuna Almanya, Türkiye, İtalya, Romanya, Portekiz ve Slovenya’dan toplam 40 gençlik çalışanı katıldı.
Projede dijital araçların gençlik çalışmalarında kullanımı, sürdürülebilir uygulamalar, pazarlama ve girişimcilik konuları ele alındı. Katılımcılar, farklı ülkelerden meslektaşlarıyla kültürel etkileşim içinde grup çalışmaları yürüttü. Bu süreçte projenin içeriği odağında kültürel faaliyetler ve çalışma ziyaretleri de gerçekleştirildi. Katılımcılar Salda Gölü, Burdur Gölü, Lisinia Doğa Merkezi ve Antalya’yı ziyaret ederek çevreci uygulamaları yakından tanıdı.
Proje koordinatörü Mert Akbaş, projenin ortak ülkeler arasındaki köprüleri güçlendirdiğini ve iş birliğini arttırdığını belirtti. “Sustainability in Action 2.0” projesi kapsamında eylül ayında Benevento, İtalya’da; nisan ayında ise Portekiz’in Cinfaes kentinde gerçekleştirilecek proje faaliyetleri için heyecanlı olduklarını ve gençler için çalışmaya devam edeceklerini aktardı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber