BURDUR’DA TÜRK MUTFAĞI HAFTASI ETKİNLİĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :22.05.2023 13:10

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > BURDUR’DA TÜRK MUTFAĞI HAFTASI ETKİNLİĞİ

22.05.2023 Pts, 13:10

BURDUR’da İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Türk Mutfağı Haftası etkinliği düzenlendi.
Müze Parkı’ndan Bakibey Konağı’na kadar Mehter Takımı eşliğinde yapılan yürüyüşle başlayan etkinlikte katılımcılara Gölhisar Kavurması, Bağsaray Düğülcük Tatlısı, Burdur Bisküvisi ve Keşkek ikram edildi.
Programda konuşan il Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Emre Gürsoy amaçlarının Türk mutfağının zenginliğini, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması olduğunu söyledi.
Gürsoy; “Bu yıl Türk Mutfağı etkinliklerimizin ikincisini düzenliyoruz. Türk mutfağının sağlıklı, geleneksel yönlerini öne çıkararak sürdürülebilirlik temelli bir yaklaşımla korunması ve devamlılığının sağlanması amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk mutfağı geçmişten günümüze farklı kültür ve medeniyetlerle zenginleşerek bugünkü halini almıştır. Bakanlığımız başlatmış olduğu bu proje ile Türk mutfağının kadim reçetelerini dünyaya tanıtmayı ve tüketicilerle buluşturmayı hedeflemektedir” diye konuştu.
Gürsoy hafta boyunca vatandaşlara, Baki Bey Konağı ve Cumhuriyet Meydanında, Gölhisar Kavurması, Keşkek, Yufka, Düğülcük Tatlısı, Tarhana Çorbası, Sülük Çorbası (Sakal Çarpan), Toros Yörük Pidesi, Göce, Bucak Salebi ve Su Böreği gibi ikramların yanısıra Türk kahvesi, Türk çayı ve Burdur Bisküvisi ikramlarında da bulunacaklarını söyledi.
Programa, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Durmuş Acar, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Erbay, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Güder, Ak Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı ile vatandaşlar katıldı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber