BURDUR’DAN 5 SPORCU KİCK BOKS MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNE DAVET EDİLDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :23.06.2021 9:18

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > BURDUR’DAN 5 SPORCU KİCK BOKS MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNE DAVET EDİLDİ

23.06.2021 Çar, 9:18

KİCK Boks Milli Takımı seçmelerine Burdur’dan 5 sporcu davet edildi.
1-7 Temmuz tarihleri arasında Şırnak’ta yapılacak seçmelerde Gökçe Nur Tarhan +70 Kg K1, Davut Kaya 79 Kg Light Contact, Zeynep Gültekin 56 Kg K1 ve Abdullah Ufuk Sönmez ise 79 Kg Light Contact ve Kick Light branşlarında milli formayı alabilmek için müacdele edecek. milli Takım seçmelerine ve 65 Kg Light Kontact dalında mücadele edecek olan Elif Aynur ise antrenman sırasında sol çapraz bağlarında kopma meydana geldiği için milli takım seçmelerine katılamayacak. Ameliyat olan Aynur, arkadaşlarını antrenman salonunda yalnız bırakmıyor.
Kick Boks İl Temsilcisi ve Antrenörü Deniz Sögü Koç “bu yıl iki turnuvada ilk dört dereceye giren sporcularımız Şırnak’taki Milli Takım yarışmalarına katılacaklar. Ne mutlu bize ki 5 sporcumuz bu hakkı kazandı. üç tanesi birinci, 2’si birinci. Yalnız Elif Aynur ayağındaki sakatlık nedeniyle katılamayacak. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Turnuvaya katılacak 4 sporcum terlerinin son damlasına kadar yarışıp İnşallah İtalya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil ederek, Burdur’unda Kick Boksta adını daha iyi yerlerde görmemizi sağlayacaklar” dedi.
Burdur adına beş sporcunun milli takım seçmelerine çağrılması benim için gurur ve onur kaynağı diyen Koç; “Şu an Burdur’dan ve Burdurludan tek beklediğimiz duaları” dedi.
Davut Kaya ise “7 yıldır Kick Boks sporu ile uğraşıyorum. 3 yıldır da milli takımda yarışıyorum. 1-7 Temmuz’da Şırnak’ta düzenlenecek Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazandım. Şınaktaki seçmelerde de birinci olup Milli takımla İtalya’da 13-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek istiyorum” dedi.
Gökçe Nur Tarhan’da “beş yıldır Kick Boks yapıyorum. Şırank’ta düzenlenecek olan Milli Takım seçmelerinde puan sıralamasında birincisiyim. İnşallah Şırnak’ta da birinci olup dünya şampiyonasına gitmek istiyorum” diye konuştu.
Antrenmanda sol ayak çapraz bağları kopan ve Milli Takım seçmelerine katılamayacak olmanın üzüntüsünü yaşayan Elif Aynur ise “12 yıldır Kick Boks yapıyorum ve beş yıldırda milli takımda mücadele ediyorum. Şırnak’ta yapılacak Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazanmıştım ama antrenmanda talihsiz bir sakatlık yaşadım ve sol ayak çapraz bağlarım koptu. Turnuvaya katılamayacağım ama arkadaşlarımı antrenmanlarda yalnız bırakmıyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber