ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ BEĞENİYE SUNULDU | Gündemburdur.com
Son güncellenme :22.06.2022 17:23

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Sürmanşet > ÇOCUK EVLERİNDE KALAN ÖĞRENCİLERİN ESERLERİ BEĞENİYE SUNULDU

22.06.2022 Çar, 17:23

AİLE Ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’nde kalan öğrencilerin el emekleri İstasyon Caddesi’nde açılan sergide beğeniye sunuldu.
Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Çocukevleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evlerinde kalan 50 öğrencinin pandemi döneminde Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün desteği ile yaptığı el emeği ürünlerin sergisi İstasyon Caddesi’nde açıldı.
Sergi açılışına Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Aile ve Sosyak Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek, Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamit Kayacıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ile vatandaşlar katıldı.
Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu “Aile ve Sosyal Hzimetler Bakanlığımız, kimsesizlerin kimsesi olan devletimizin en uzun koludur. Burada eserlerini göreceğimiz çocukların kimsesi olduğumuzu, toplumun nasıl bir parçası olduklarını, toplumla nasıl kaynaştıklarını göreceğiz.” dedi.
Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek’te “Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim merkezi müdürlüğü işbirliğinde çocuklarımızın el emeği göz nuru eserleri bugün görücüye çıkıyor. Çocuklarımız özveri ile çalıştılar” ifadelerini kullandı.
Protokol üyeleri tarafından sergi kurdelesinin kesilmesinin ardından standlar gezildi. Sergide ilk alışverişi Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu yaptı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber