DEPREMZEDELER EL SANATLARI SERGİSİ AÇTI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :30.05.2023 10:23

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > DEPREMZEDELER EL SANATLARI SERGİSİ AÇTI

30.05.2023 Sal, 10:23

BURDUR’da misafir edilen depremzedeler El Sanatları Sergisi açtı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra Burdur’da Kredi ve Yurtlar Kurumu Asımın Nesli Yurdu’nda misafir edilen depremzedeler için El Sanatları kursu açtı.
Deprem felaketinden 3 hafta sonra başlayan ve halen devam eden kursa yaklaşık 130 depremzede kadın katıldı. Depremzede kursiyerler eserlerini Asımın Nesli Yurdunda açılan sergide beğeniye sundu.
Sergi açılışına Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Defterdar Naci Günaydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Özçelik, Kamu Sen Başkanı Orhan Akın ile yurtta misafir edilen depremzedeler katıldı.
Rabia Okşan isimli depremzede “Bu kurs sayesinde biraz kafamız dağıldı. Çantalar, cüzdanlar, bileklikler, takılar aklınıza ne gelirse yaptık. Yaşadığımız acıyı bir nebze olsun unutturdu. Allah razı olsun yapanlardan” dedi.

Bedriye Özdil; “Hatay’dan geldik. Açılan Kursta masa örtüsü, çanta, peçetelik gibi şeyler yaptık. Depremde yaşadıklarımızı unutulmaz ama biraz acılarımız hafifledi, bizi teselli etti” dedi.
Sergi açılışından önce Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi usta öğreticilerinin çalıştırdığı depremzede öğrenciler Halk Oyunu, Drama ve Müzik Kurslarına katılan depremzede çocuklar kurslarda öğrendiklerini sahnede izleyenlerin beğenisine sundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber