DEPREMZEDELER KYK YURDUNDA NİŞANLANDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :16.03.2023 13:29

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > DEPREMZEDELER KYK YURDUNDA NİŞANLANDI

16.03.2023 Per, 13:29

KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ili etkileyen depremlerden sonra Burdur’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu yurdunda barınan iki depremzede yurtta birbirlerine aşık olup evlilik yolunda ilk adımı attı.
6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlere Gaziantep’te yakalanan Adnan Altuntaş ile Malatya’da yakalanan Fatma Gültekin, 1 ay önce geldikleri Burdur’daki yurtta evlilik kararı aldı.
Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından Burdur’a gelen depremzedeler KYK yurtlarında misafir ediliyor. Gaziantep’ten gelen Adnan Altuntaş ile Malatya’dan gelen Fatma Gültekin, Makü İstiklal Yerleşkesi’nde bulunan Asımın Nesli erkek öğrenci yurdunda tanıştı. Yaklaşık 1 aydır görüşmelerinin ardından dün Adnan Altuntaş, Fatma Gültekin’e evlilik teklifi etti. Fatma Gültekin’in evlilik teklifini kabul etmesinin ardından yurt görevlilerinin yaptığı organizasyonla kız isteme merasimi düzenlendi.

Organizasyon öncesinde konuşan Asımın Nesli erkek öğrenci yurdu müdürü Ramazan Ergene, “Bugün çok anlamlı bir güne şahit oluyorsunuz. Bu Malatya ve Gaziantep’in aşk, sevgi buluşması. Bazen depremler böyle şeylere de vesile oluyor. Ben erkek babası olarak burada görev alıyorum. Sayın İl Müdürümüz Mustafa Özçelik’te kız babası olarak burada” dedi.

Asımın Nesli erkek öğrenci yurdunda düzenlenen organizasyonda ilk olarak Gaziantepli depremzede Adnan Altuntaş,Malatyalı depremzede Fatma Gültekin’e evlilik teklifi etti. Yüzüklerin takılmasının ardından kız isteme merasimine geçildi.

KYK yurdunda evlilik teklifi alan depremzede Fatma Gültekin; “Burada tanıştık, görüşmeye başladık. Çok heyecanlıyım, şaşkınlık içerisindeyim.” dedi.

Adnan Altuntaş ise; “Tanışıyorduk ama açılamıyordum. Bugün ilk defa açıldım, ilk olarak ‘hayır’ cevabı aldım. Hastanede ‘evet’ cevabı alınca sağ olsun müdürüm bizi kırmadı yarım saat içerisinde organizasyonu ayarladılar. Çok şükür mutluyuz. Müdürümüz babamızdır, büyüğümüzdür. O uygun gördüğünde nikahımızı da kıyacağız.” diye konuştu.

“4 YIL SONRA YURTTA EVLENDİLER


Deprem bölgelerinden Hatay’dan Burdur’a gelen ve Safahat Kız öğrenci yurdunda kalan Fatma ve Ömer Soyak çifti de 4 yıllık ilişkilerini geçtiğimiz günlerde evlilik ile taçlandırmıştı. Yurt görevlileri Soyak çiftini de unutmayarak organizasyona davet etti. Ömer Soyak, organizasyonda eşi Fatma Soyak’a yüzük taktı. Kız isteme merasiminin ardından yurtta kalan depremzedeler, davul zurna eşliğinde eğlenerek çiftlerin mutluluğuna ortak oldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber