DOLANDIRICILARIN SON TAKTİĞİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :01.02.2019 21:21

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > DOLANDIRICILARIN SON TAKTİĞİ

01.02.2019 Cum, 21:21

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada bazı kişilerin köy muhtarları ve vatandaşları arayarak kendilerini karakol komutanı olarak tanıtıp para istedikleri yolunda açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada ; İlimiz Merkez, Bucak, Gölhisar ve Karamanlı İlçelerimize bağlı köylerimizde yaşayan bazı muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı arayan telefon dolandırıcılarının, kendilerini karakol komutanı olarak tanıtarak vatandaşlarımızdan verdikleri hesap numaralarına para yatırmalarını istedikleri yönünde duyumlar alınmış, ayrıca bu konuda karakollarımıza şikayet müracaatında bulunan vatandaşlarımız olmuştur. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması açısından “asker, polis, savcı” vb. adla telefonla arayarak para, kontör isteyen kişi veya kişilere itibar etmemesi, kimlik bilgilerini, kredi kartı veya banka hesap bilgilerini vermemeleri gerekmektedir.
Bu tür telefonlara muhatap olan vatandaşlarımızın en kısa süre içerisinde güvenlik güçlerimizle irtibata geçmesi, bu kişilerin yakalanması açısından son derece önem taşımaktadır” denildi.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber