EĞİTİMİN HAYATLA BULUŞTUĞU OKUL | Gündemburdur.com
Son güncellenme :06.12.2022 12:29

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > EĞİTİMİN HAYATLA BULUŞTUĞU OKUL

06.12.2022 Sal, 12:29

BURDUR’un Bucak İlçesi Kuşbaba Köyü İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki 3 dönümlük alanda yetişen zeytinlerden elde edilen gelir eğitime harcanacak.
Kuşbaba Köyü Ortaokulu’nun 13 dönümlük arka bahçesinde 3 dönüm alanda bulunan 90 ağaçtan hasat edilen zeytinlerin yağı çıkarıldıktan sonra satışından sağlanan gelir okulun ihtiyaçları için kullanılıyor.
Okul Müdür Yardımcısı Ahmet Hasyıldırım “bu ağaçların bakımını, sulanmasını öğrencilerimizle birlikte yapıyoruz. Bizim okulumuzda sadece dersler öğretilmiyor. Üretim yapılıyor, üretim yaparken öğrencilerimiz bir çok kazanım elde ediyor. Yardımlaşmayı, sabrı, emeği, hayatın kolay olmadığını öğreniyor. Okulu için bir şeyler yaptıkları için mutlu oluyorlar” dedi.
Hasyıldırım, “okulumuzun arka bahçesinde zeytin ağaçlarımızın yanı sıra 300 metrekare seramız var. Seramızda marul, soğan yetiştiriyoruz. 53 adet ceviz ağacımız var. Ayrıca okulumuzda 4*4 traktörümüz mevcut. Biz üretim yapan bir okuluz. Amacımız öğrencilerimize hem üretimi öğretmek hem de örnek olmak. Biz okulumuz eğitimin hayatla buluştuğu yer diyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber