Ercengiz; İnsuyu’nun durumu beni üzüyor | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.06.2014 22:12

Anasayfa > Burdur, Güncel > Ercengiz; İnsuyu’nun durumu beni üzüyor

19.06.2014 Per, 22:12

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz İnsuyu Mağarası’nın ve çevresinin bakımsız halinin kendisini üzdüğünü belirtti.

Türkiye’nin turizme açılan ilk mağarası olan İnsuyu Mağarasının yeteri kadar yerli ve yabancı turisti çekemediğini kaydeden Ercengiz “biz Burdur Belediyesi olarak İnsuyu Mağarasının işletilmesine talibiz. Mağaranın çevresi çok kötü ve bakımsız durumda. İnsuyu Mağarası’da çevresindeki binlerce sondaj dolayısıyla susuz. İçindeki göller kurudu. İnsuyu Mağarası’nı daha cazip hale getirmek için çalışmalarımız var.” dedi.

Ercengiz Burdur-Antalya Karayolu’nun 14. Km’sinde bulunan İnsuyu Mağarası’na tur otobüslerinin uğraması için çalışacaklarını kaydetti. Ercengiz Burdur’un turizm kenti olması yolunda çalıştıklarını da belirterek “Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Başaran Ulusoy’u Burdur’a davet ettik. Sayın Ulusoy Temmuz ayından Burdur’a gelecek. Burdur’un turizm pastasından aldığı payı arttırmanın yanısıra İnsuyu Mağarası’na tur otobüslerinin uğraması konusunu da konuşacağız.” dedi.1-bur-insuyu mağarası (2) 1-bur-insuyu mağarası (3) 1-bur-insuyu mağarası (5)

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber