ERCENGİZ MAZBATASINI ALDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :08.04.2019 13:17

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ERCENGİZ MAZBATASINI ALDI

08.04.2019 Pts, 13:17

BURDUR Belediye Başkanlığı’na ikinci defa seçilen Ali Orkun Ercengiz mazbatasını İl Seçim Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle aldı.
Ercengiz Mazbatasını almak üzere Eşi Hülya ve oğlu Mehmet Ali Ercengiz’le birlikte Burdur Seçim Müdürlüğü’ne geldi.
Ercengiz’e burada mazbatası İl Seçim Kurulu Başkanı Hakim Tayfun Vapur tarafından verildi. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Meclisi ile İl Genel Meclisi üyeliğine seçilenlerde mazbatalarını aldı. Mazbata törenine Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı İzzet Akbulut, İyi Parti İl Başkanı Faruk Erkan ile partililer katıldı.
Mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Ercengiz yerel seçimlerin hayırlı olmasını diledi.
Ercengiz “sükunet içerisinde geçirdiğimiz bir seçim döneminden sonra gayet sağlıklı sonuçlarla mazbatımızı aldıktan sonra yeni dönem başlayacak. Burdurumuza kolkola iyi hizmetler yapacağız. Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, seçimin seçimde kaldığını, herkesin tercihine saygı duyarak demokrasinin tecellisi olan seçim neticesinde de görev ve yetkinin Burdur halkı tarafından meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte verildiğini ve beş yıl içerisinde Burdurumuza hep birlikte en iyi hizmeti yapacağımızı ifade etmek istiyorum. Zor bir süreçti. Kazanan Burdurumuz olsun” dedi.
“üç buçuk ay süren seçim kampanyasının ardından mazbatayı alarak ikinci görev süresine başladıklarını söyleyen Ercengiz “öncelikle ittifak ortağımız olan İyi Parti İl Başkanımıza, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanımıza, Kadın Kollarımıza, Gençlik kollarımıza, gönüllü ordusuna ve bizi tercih eden bize bu dönemde de görev yapma yetkisini veren Burdur Halkına teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.
Ercengiz şunları söyledi; “Türkiye’de her zaman sağduyunun, hoşgörünün güzelliklerin kenti olan Burdur’a yakışan bir seçim süreci yaşadık. Mutlaka seçim kendi içerisinde, zaman zaman hoş karşılamayacağımız şeyler olsa da bunlar seçimde kaldı. 31 Mart akşamı bir söz vermiştik. Biz yine kucaklayıcı, yine rozetini bir kenara bırakmış, siyasi partisini ve düşüncesini asla unutmayan ama hizmeti esas alan bir belediyecilik anlayışıyla yine kendi partimi, kendi örgütümün gücü ve desteği ile ittifak ortağımız olan İyi Parti’nin gücü ve desteğini arkamıza alarak bitirdiğimiz bu seçimde sadece kendi partilisine ya da ittifakına hizmet eden değil tüm Burdur halkına hizmet eden bir anlayışla önceki beş yılda çalıştığımız gibi bir beş yıl daha çalışacağız. Hatta üzerine daha çoğulcu, daha katılımcı bir anlayışı koymak istiyoruz. Biz sadece Burdur kent merkezine değil Burdur ilinin tamamına hizmet etmeyi hedef alan bir hizmet anlayışı içerisinde yeni bir dönem planlıyoruz ve tasarlıyoruz. Önümüzdeki günlerde ilk 100 gün eylem planımızı açıklayıp ardından da beş yıllık planlarımızı ortaya koymak istiyoruz. Bizim derdimiz bu kente hizmet etmek. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı ve farklı bir noktaya getiren anlayışla değil, bütünleştirici bir anlayışla çalışmak istiyoruz.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber