ESKİ AFAD MÜDÜRÜ MEHMET ORAL BERAAT ETTİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :09.07.2020 11:56

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ESKİ AFAD MÜDÜRÜ MEHMET ORAL BERAAT ETTİ

09.07.2020 Per, 11:56

BURDUR eski İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Mehmet Oral FETÖ/PDY terör örgütüne üye olma suçundan tutuksuz yargılandığı davada beraat etti.
Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında savcı mütalaasında sanığın üzerine atılı silahlı terör örgütüne üye olma suçunu işlediği hususunda her türlü şüpheden uzak, cezalandırılmasına yeter, kesin ve inandırıcı delil olmadığından beraatini istedi.
Son sözü sorulan Mehmet Oral’da herhangi bir suç işlemesinin mümkün olmadığını, devletin, hükümetin karşısında hiç olamayacağını hükümetle aynı görüşte olduğunu ve FETÖ ile adının anılmasından rahatsızlık duyduğunu belirterek beraatini istedi.
Mahkeme heyeti sanığın üzerine atılı suçu işlediğine ilişkin her türlü şüpheden uzak, kesin inandırıcı ve mahkumiyetine yeterli delil elde edilemediğinden yüklenen suçun sanık tarafından işlendiğinin sabit olmaması nedeniyle oy birliği ile beraatine ve adli kontrol kararının kaldırılmasına karar verdi.
Mehmet Oral, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 10 Kasım 2016’da tutuklanmış 21 Ocak 2017 günü ise serbest bırakılmıştı.
Oral, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nun yürüttüğü FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Emniyet Mahrem imamları soruşturması kapsamında 13 Mayıs 2017’de tekrar tutuklanan Oral, bu suçlamadan da 03 Ekim 2018 tarihinde adli kontrol kararıyla tahliye edilmişti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber