ETKİLİ HUTBE SUNUMU BÖLGE YARIŞMASI BURDUR’DA YAPILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :03.08.2022 21:44

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > ETKİLİ HUTBE SUNUMU BÖLGE YARIŞMASI BURDUR’DA YAPILDI

03.08.2022 Çar, 21:44

CAMİLER ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla, Etkili Hutbe Sunumu 7’inci Bölge final yarışması Burdur Ulu Camii’nde yapıldı.

Burdur İl Müftülüğü tarafından organize edilen yarışmaya Aydın, Antalya, Uşak, Manisa, Isparta, İzmir, Muğla, Denizli, Afyonkarahisar ve Burdur’da yapılan yarışmalarda birinci olan din görevlileri katıldı.

Jüri üyelerinin, Metni doğru okuma, Fonetik ve diksiyon (ses tonu, vurgu), Beden dili (jest, mimik) ve göz teması, Temsil, kendine güven ve dinleyenleri etkileme konularında değerlendirme yaptığı yarışmada Denizli’den katılan Fatih Ulutaş 95 puanla birinci, Manisa’dan katılan Ömer Faruk Altunağa 94 puanla ikinci, Afyonkarahisar’dan katılan Fatih Kavak ise 91 puanla üçüncü oldu.
Yarışmada Bölge birincisi olan Fatih Ulutaş 24 Ağustos’ta Sivas’ta yapılacak Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.
Burdur İl müftüsü Enver Türkmen; “bu yarışmaya katılmak için ilimize teşrif eden bütün yarışmacılara teşekkür ediyorum. Hutbenin bizim insanımız için ne kadar önemli olduğunu ifade etmeye gerek yok çünkü 7’den 70’e herkese hitap ediyoruz. Herkese anladığı dilden konuşmak, herkese bir takım mesajlar vermek kolay bir şey değil. Ama yarışmacı arkadaşlarımız gayet anlaşılır bir şekilde güzelce ifade ettiler. Birinci olan kardeşimize Sivas’taki finalde başarılar diliyorum” diye konuştu.
Türkmen, yarışmaya katılan tüm yarışmacılara hediyelerini takdim etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber