FELÇLİ KÖPEK, TEDAVİSİNDEN SONRA SAHİPLENDİRİLECEK | Gündemburdur.com
Son güncellenme :08.07.2020 12:29

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > FELÇLİ KÖPEK, TEDAVİSİNDEN SONRA SAHİPLENDİRİLECEK

08.07.2020 Çar, 12:29

BURDUR’un Bucak ilçesinde hayvanseverler tarafından bulunan felçl köpek tedavi edildikten sonra sahiplendirilecek.
Otomobil çarpması sonucu köpeğin belinin kırıldığını söyleyen Burdur Hayvan Dostları Derneği Başkanı Aysel Turan “bu Bucak’tan gelen üçüncü vaka. Daha önce de benzer vakalar gelmişti. Belediye’nin çöplüğün üzerindeki dağa attığı bir yavrumuz. Arabamı ezdi bilmiyoruz. Bacakları kırık vaziyette sürünürken görmüş arkadaşlar. Bucakta hayvansever arkadaşlarımız bize ulaştı. Korunaklı bir yere koymalarını söyledik. Arkadaşlarımızın koyduğu yerden hayvan çıkmış gitmiş. Belediye de alıp çöplüğün üzerindeki dağa atmış. Bizim bildiğimiz ikinci çöplüğün üzerindeki dağa atılan bu. Bilmediğimiz ne var bilmiyoruz” dedi.
Beş aylık köpeğin tedavisi için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ndeki hocalarla görüştüklerini söyleyen Turan “getirin bakalım dediler. Şimdi Fakültede tedavisi yapılacak. inşallah geç kalınmamıştır. Bu vakalarda geç kalındığı zaman yapılacak bir şey olmuyor. Tedavisi gerçekleşirse sahiplendirme yoluna gideceğiz.
Sürtünmekten yaraları açılmış. Bunu bu şekilde dağa atmak ölüme atmak. Hiç bir vicdana sığacak bir davranış değil” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber