FETÖ OPERASYONUNDA İKİ TUTUKLAMA (TIKLA İZLE) | Gündemburdur.com
Son güncellenme :22.01.2022 9:55

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > FETÖ OPERASYONUNDA İKİ TUTUKLAMA (TIKLA İZLE)

22.01.2022 Cts, 9:55

BURDUR Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü Fetö Operasyonunda gözaltına alınan 10’u avukat 12 kişiden ikisi tutuklandı.
Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Avukatlara yönelik yürüttüğü Fetö soruşturmasında Antalya’da yakalanarak Burdur’a getirilen ve erkek Avukatların mahrem imamı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Kemal M. ve kadın Avukatların mahrem imamı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan eşi Fatma M.  ile bunlarla ilişkili olduğu gerekçesiyle Burdur merkez, Bucak, Gölhisar ve Yeşilova ilçelerinde 10 avukat gözaltına alındı.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan M. çifti ile 10 avukat savcıya ifade verdi. Savcıya verdikleri ifadenin ardından 6 avukat serbest bırakıldı. Kemal M. ve eşi Fatma M. ile 3 avukat tutuklanma, bir avukat ise adli kontrol kararıyla mahkemeye sevk edildi.
Sulh Ceza Hakimliğinde sorgulanan Kemal M. ve eşi Fatma M.  Fetö üyeliği suçundan tutuklanarak Burdur E Tipi kapalı cezaevine gönderildi. 4 avukat ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Avukatların serbest bırakılması adliye koridorundaki meslektaşları ve yakınları tarafından alkışlarla karşılandı.https://youtu.be/QxeTyr59RFg

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber