GÖL MANZARALI UÇUŞ KEYFİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :05.05.2019 12:27

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > GÖL MANZARALI UÇUŞ KEYFİ

05.05.2019 Paz, 12:27

TÜRKİYE Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması 2’inci etabı Burdur’da yapılıyor. 380 metre rakımlı Avşar Tepesi’nden uçan sporcular Halk Plajındaki yarı çapı 5 metre olan dairenin hedefine inmeye çalışıyor.
Türkiye Hava Sporları Federasyonu Burdur İl Temsilcisi ve Burdur Yamaç Paraşütü Spor Kulübü Başkanı Bahri Kılıçaslan yarışmaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Kılıçaslan “Yamaç Paraşütü Hedef yarışmasının birincisi Mersin’de yapılmıştı. Yarışmamıza 5’i bayan 27 sporcu katılıyor. İki hafta sonra üçüncü etap Hatay’da ve Süper Final Bursa’da yapılacak. Bu yarışmalarda ilk beşe giren arkadaşlarımız milli takıma seçilecek” dedi.
Kılıçaslan “Sporcularımız göl manzaralı bir uçuş gerçekleştiriyor. Bundan sonraki yıllarda da bu yarışmalar Burdur’da devam edecek. İleriki dönemde Dünya Kupasının Burdur’da yapılmasını plânlıyoruz” dedi.
Yarışmanın yapıldığı Halk Plajını ziyaret ederek sporcularla bir süre görüşen Burdur Valisi Hasan Şıldak ise “Yamaç Paraşütü Hedef Yarışması Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür İl Müdürlüğü ve Yamaç Paraşütü İl Temsilciliğimizin katkıları ile yapılıyor. İlimizde bu tür spor faaliyetinin yapılması bizleri de heyecanlandırdı. Başarılı atlayışlarını bende izledim. Burdur pek çok konuda olduğu gibi Yamaç Paraşütünde de hem il merkezi hem de Salda Gölü kenarında iki güzel parkura sahip. bu parkurların daha da iyileştirilmesi ve şartlarının geliştirilmesini sağlayacağız önümüzdeki dönemde” diye konuştu.
Yarışmaya Adanadan katılan Mustafa İri “Türkiye’nin farklı şehirlerinden bir çok arkadaşımız var Burdur’a ilk defa geldim. Çok keyif aldım. Uzun yıllar Fethiye’de yamaç paraşütü pilotluğu yaptım. Burası yamaç paraşütü için çok ideal şehirlerden birisi. Sadece biraz destek verilmesi lazım” diye konuştu.
Mersinden katılan Adanan Coşkun Gücenmez’de “Burdur çok güzel. Uçuş alanı ve manzarası çok güzel. Geçen senede gelmiştim. Göl gittikçe çekiliyor. Bu çok üzücü. Umarım yetkililer buna bir çözüm bulurlar” dedi.
Mersinden katılan Mediha Sevgen’de Mersin’deki yarışmada ikincilik elde etmiştim. Hedefim Burdur’da birinci olmak” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber