HAYDİ ÇOCUKLAR TATİLE | Gündemburdur.com
Son güncellenme :17.01.2020 15:00

Anasayfa > Burdur, Eğitim, Genel, Güncel > HAYDİ ÇOCUKLAR TATİLE

17.01.2020 Cum, 15:00

BURDUR’da, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısında 255 okulda 43 bin 103 öğrenci karne aldı.
Burdur’da eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi dolayısıyla merkez Özboyacı İlkokulunda tören düzenlendi. Törene, Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, öğretmenler ve veliler katıldı.
Öğrencilere karnelerini veren Vali Şıldak öğrencilere tatilde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Şıldak “Salda Kayak Merkezi de tam size göre. Ailenizin karne hediyesi olsun. Kartopu oynayın, kızakla kayın. Oraya gitmeyi de ihmal etmeyin” dedi.
Vali Şıldak “çocuklarımızı ikinci dönem başında iyi bir şekilde dinlenmiş olarak inşallah okullarında olacaklar. Öğrencilerimiz bugün ilk dönemi tamamlayarak karnelerine kavuştular ve tatile ulaştılar. Herşeyden önce bu tatil döneminin çok verimli geçirilmesi, dinlenilmesi, eğlenilmesi, sosyal ilişkiler yönünden çocuklarımızın gelişmesi ve bol bol okuyarak, kitap sevgisiyle, adeta kitaplara aşık olarak çocuklarımızın büyümesi veliler larak bize düşen bir sorumluluk” dedi.
Burdur’da velilerin çocuklarına ilgisi ve eğitime olan bakışlarının kendilerine güç ve cesaret verdiğini anlatan Şıldak ” aslında bu yıl eğitim alanında Burdur’da ilk dönemde dört dörtlük bir çaba ile üretilen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) ile gerçekten okullarımızda samimi ve heyecan dolu bir ortam oluştu. Bütün eğitimcilerimize, velilerimize bize olan destekleri ve bizi anladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. 2020 Burdur’da eğitimde çok daha fazla yükseldiği, bütün alanlarda, proje üretme, yenilikçi sınıf oluşturma ve başarıyı yakalama anlamında çocuklarımızın daha donanımlı, daha birikimli olarak buralardan mezun olacağı bir atmosfere dönüşecek. Birlik içinde hareket ediyoruz. Herkesi dinliyoruz ve velilerimizin de desteğini alıyoruz. İnandığımız bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. Bütün çocuklarımıza güveniyoruz. Onlar bizim yarınlarımızın teminatı. Siz değerli velilerimizin de desteği hiç eksilmesin” ifadelerini kullandı.
İl Milli eğitim Müdürü Emre Çay’da “tatilde eve kapanıp kalmayın. Gezin eğlenin. Çok büyük emek verdiniz. Çocukluğunuzu dya doya yaşayın. Hepinize iyi tatiller diliyorum” ifadelerini kullandı.
Vali şıldak ve beraberindekiler birinci ve dördüncü sınıf öğrencilerine karnelerini verdi.
Burdur’da 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının ilk döneminde Merkez ve İlçelerde 255 okulda 3.690 öğretmen ile 4627 ana sınıfı, 12.432 ilkokul, 13.229 ortaokul ve 11.815 lise olmak üzere toplam 43.103 öğrenci karne alarak tatile girdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber