HUZUEREVİ YAŞLI BAKIM MERKEZİ VE RAHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETE HAZIR | Gündemburdur.com
Son güncellenme :07.04.2023 17:17

Anasayfa > Burdur, Sürmanşet > HUZUEREVİ YAŞLI BAKIM MERKEZİ VE RAHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETE HAZIR

07.04.2023 Cum, 17:17

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezi ve Rehabilitasyon Merkezinin hizmete hazır olduğunu açıkladı.
50 MİLYON TL HARCANDI
Tüm çalışmalar tamamlanarak hizmete hazır hale getirdiklerini belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ AK Parti olarak 2002 yılından bu tarafa Burdur’umuza büyük hizmet ve yatırımlar yaptık. Halkımızla iç içe, halkımızın istediği talepleri yerine getirmek için çalıştık. Burdur’umuzda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile güncel huzurevleri ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulan program kapsamında 21533 m2 arsa üzerinde Burdur Merkez 100 Kişilik Huzurevi ve Yaşam Evlerinin Proje kapsamında, İdari Bina, 4 adet ikiz blok ve 3 adet tek bloktan oluşan yaşam evlerinin inşaatı ve Tefrişat ve donamınları tamamlarak hizmete hazır hale geldi. İdari bina 8454 m2 kapalı alan içerisinde 28 adet yaşam odası, yemekhane, dinlenme alanları, konferans salonu ve 786 m2 açık terası bulunuyor. Merkezde ayrıca her biri 75 m2’den oluşan 22 adet yaşam konutları bulunmaktadır. Tatil köyü konseptinde olan huzurevimiz için inşaatı ve tefrişat donanımları için yaklaşık Toplamda 50 MİLYON TL harcama gerçekleştirildi.Tefrişat ve Donanım için 7 Milyon TL Ödeneğimiz Bakanlıktan Geldi “İfadelerini kullandı.
EMEĞİ GEÇEN VE KATKI SUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
Yatırımların kolay yapılmadığını belirten Milletvekili Bayram Özçelik “ AK Parti Hükümetlerimiz her bütçe döneminde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak yatırımlar yapmak için bir bütçe hazırlamaktadır. Bu hazırlanan bütçeler doğrultusunda İllerin ihtiyaçlarına göre yatırımlar yapıyoruz. Bu güzel yatırımı Burdur’umuza kazandırılmasında destek ve katkı sunan Başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık’a Aile ve Sosyal Politikalar Önceki Bakanımız Hemşehrimiz Prof. Dr. AYŞEN GÜRCAN’a Yaşlı Bakım Merkezi Huzur Evi yapımı için 12 Dönümlük araziyi bağışta bulunan İstanbul’da yaşayan Burdurlu büyüğümüz Nural Tural’a, Burdur Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (Askon) Yönetimine, Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz yöneticilerine teşekkür ediyorum. Burdur’lu hemşehrilerimiz için her zaman hizmet etmeye, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye Yüzyılında Burdur’umuzun büyümesi ve gelişmesi için katkı sunmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber