İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEDE DİJİTALLEŞMENİN GÜCÜ İSİMLİ PROJE KABUL EDİLDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :23.09.2022 16:20

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEDE DİJİTALLEŞMENİN GÜCÜ İSİMLİ PROJE KABUL EDİLDİ

23.09.2022 Cum, 16:20

Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklık Projeleri (KA220-SCH) Kapsamında “İklim Değişikliğiyle Mücadelede Dijitalleşmenin Gücü” Başlıklı Proje kabul edildi.

Burdur Alpaslan Ali Can Bilim ve Sanat Merkezi’nin Erasmus+ Programı Okul Eğitiminde İşbirliği Ortaklık Projeleri (KA220-SCH) kapsamında 2022 yılı Teklif Çağrısı Döneminde 2022-1-IT02-KA220-SCH-000086101 numaralı ve “Power of digitalization in fighting against climate change (İklim Değişikliğiyle Mücadelede Dijitalleşmenin Gücü)” başlıklı projesi kabul edilmiştir.
Projenin ortakları Türkiye, İtalya, Avusturya, Fransa, Yunanistan, Polonya ve Hırvatistan’dan 7 kurumdan oluşmakta ve proje 2022-2025 yılları arasında 2,5 yıl sürecektir. Projenin toplam bütçesi 250.000 € dan oluşmaktadır. Proje, öğretmen ve öğrenci hareketlilikleri içermektedir. Proje kapsamında 2022-2025 yılları arasında çeşitli tarihlerde Burdur BİLSEM’de öğrenim gören 12 öğrenci belirtilen ülkelere eğitim ve etkinlikleri yerine getirme amaçlı götürülecektir.
“Power of digitalization in fighting against climate change” projesinin amacı, çevre sorunlarına yenilikçi yaklaşımlar ve yöntemler ile çözümler bularak disiplinler arası öğrenme ve öğretmeye yönelik öğrenci, öğretmen ve eğiticilerde farkındalık yaratmak, öğrencileri çevresel konularla entegre dijital beceriler kazanmaya motive etmek, daha iyi bir çevre için aktif ve disiplinler arası bir şekilde çözümler üretirken, ortak kuruluşlardaki çalışanları da teknolojinin olanaklarını kullanmaya motive etmek, ve dersleri daha canlı hale getirmek ve yenilikçi web araçları ve yenilikçi öğretim yaklaşımlarıyla öğrenme, öğretme ve çevre eğitimi sürecini daha keyifli hale getirmektir. Ayrıca projede yer alan öğrenme/öğretme/eğitim etkinlikleri ile öğretmen ve öğrenciler, teknolojinin sadece bireysel olarak öğretilecek veya öğrenilecek ayrı bir alan olarak değil, teknolojinin hayatın her alanında olan canlı bir alan olduğunu göstermeyi başaracaklardır.
“Power of digitalization in fighting against climate change” projesi öğrencilerin kültürlerarası bilgi, ekip çalışması, özerklik geliştirmelerine yardımcı olacak ve hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin ileriki çalışmalarındaki motivasyonlarını da artıracaktır. Ayrıca proje ile öğretmen ve öğrencilerin yabancı dil bilgilerinin geliştirilmesi, diğer kültürlerin değerlerine saygının artırılması, iyi deneyimlerin ve yenilikçi yaklaşımların uluslararası anlamda yaygınlaştırılması amaçlanmaktadır. Ayrıca, öğretmen ve öğrenciler, ülkeler arasında öğrenme-öğretme faaliyetleri kapsamında ziyaretlerde bulunarak çalışmalarını paylaşacak, yeni fikirler üretecek, atölye çalışmaları ve konferanslar yapacaklardır.
Burdur BİLSEM İngilizce Öğretmeni Hüseyin Ateş’in koordinatörlüğünde yürütülen projenin ilk ulusötesi proje toplantısı, 2023 Şubat ayında İtalya’nın Lodi şehrinde yapılacaktır. Bu toplantıda projenin gidişatı ile ilgili çalışmalar, etkinlikler ve ziyaret planlamaları yapılacaktır.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber