İL ÖZEL İDARESİ SEZONU AÇTI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.04.2018 13:55

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > İL ÖZEL İDARESİ SEZONU AÇTI

24.04.2018 Sal, 13:55

 

-BURDUR’da İl Özel İdaresi SEzon açılış töreni düzenlendi.
Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törene Vali Şerif Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Genel Sekreteri Servet Olpak, İlçe Belediye Başkanları ile il Özel İdaresi çalışanları katıldı.
Törende konuşan Vali Şerif Yılmaz “İl Özel idaresi olarak 2017 sezonunda çok değerli, başarılı çalışmalar gerçekleştirildi. Çalışan tüm arkadaşlarımız, İl Genel Meclisi Başkanımız ve İl Genel Meclisi üyelerimize de teşekkür ediyorum. Çok güzel ve ahenkli bir çalışma var. İl Genel Meclisi üyeleri arasında hizmetler konusunda her zaman fikir birlikteliği olması bizlere da güç kuvvet verdi” dedi.
Yılmaz “geçen yıl 76 Milyonluk bütçeden yatırımlara 57 Milyon TL harcandı. 2018 yılındaki bütçemiz 89 Milyon TL, bunun 63 Milyon TL’si yatırımlara ayrıldı. Köydes Projesi Cumhuriyet tarhinin kırsala yönelik en büyük projesidir. Bu proje ile Türkiye’de bütün illerde olduğu gibi Burdur’da da köylerdeki hizmet kalitesini artıracak ve alt yapıyı sağlayacak ek ödeneklerle beraber bugün şehirle köy arasındaki farkı çok şükür kaldırdık. Geçen yıl Köydes ödeneğimiz 10 Milyon TL idi bu yıl 18 Milyon TL” diye konuştu.
Yılmaz şunları söyledi; “2017 yılında 106 Kilometresi Özel İdare, 11 Kilometresi de Köydes’ten olmak üzere Burdur tarihinde ilk defa 117 Km sıcak asfalt yaptık. 20 yıl önce köy yollarında çizgisiyle, trafik işaret levhalarıyla sıcak asfalt olacak deseniz size gülerlerdi, delimisiniz derlerdi. İki sene önce Sayın Başbakanımızın bize verdiği talimatta 2017’den itibaren 3 yıllık bir proje hazırlayın grup yollarının tamamını sıcak asfalt yapın talimatı verdi. Bunu hayatına geçirmek için konuştuğumda bile bazıları bana inanmadı, ‘bize böyle birşey söylenmedi’ dediler. Asfalt Plentimizi kurduk, ekiplerimizi oluşturduk. Geçen yıl ve bu yıl aldığımız makinalarla profesyonel bir şekilde Burdur’da sıcak asfalt çalışmaları kesintisiz bir şekilde devam edecek. Bunun altyapısı sağlandı.”
İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı ile İl Genel Sekreteri Servet Olpak’ta yeni iş sezonunun hayırlı olmasını diledi.
Daha sonra dua edilerek kurban kesildi ve iş makinaları çalışma alanlarına gönderildi.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber