İL ÖZEL İDARESİ’NDEN AFAD MÜDÜRLÜĞÜ’NE ARAMA KURTARMA TEKNESİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :16.11.2021 14:57

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > İL ÖZEL İDARESİ’NDEN AFAD MÜDÜRLÜĞÜ’NE ARAMA KURTARMA TEKNESİ

16.11.2021 Sal, 14:57

BURDUR İl Özel İdaresi Genel sekreterliği Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne tekne hibe etti.
Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından satın alınan 50 Beygir gücünde ve 10 kişi kapasiteli tekne İl Özel idaresi Genel sekreteri Asım Ertilav tarafından İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz’e teslim edildi.
Teknenin tesliminde konuşan İl Özel İdaresi Genel sekreteri Asım Ertilav “Afad İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalarda İl Özel idaresi olarak koordineli bir şekilde destek olmaya devam ediyoruz. İçişleri Bakanlığımız tarafından bu yıl Afetlere karşı bilincin oluşturulması, farkındalığın geliştirilmesi ve risklere karşı alınacak önlemler ve risklerin azaltılması konusunda bilincin artırılması konusunda Türkiye Afet Eğitim yılı oalrak ilan edildi. Bu kapsamda Afad İl Müdürlüğümüzün yaptığı proje kapsamında Sayın Valimizin talimatları ile Arama Kurtarma Botunun alımı İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda yine Afad İl Müdürlüğümüze bir arazi aracının alımının da işlemleri başlatılmıştır. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz de “ilimiz göller yöresinde yer almasından dolayı, son yıllarda Salda Gölü’ndeki ziyaretçi sayısının artmasından dolayı biz de olası su üstü arama, kurtarma olaylarında daha etkin ve verimli müdahale etmek amacıyla İl Özel idaremize bir proje sunduk. Sayın valimizinde uygun görmesi ve destekleri ile İl Özel İdaremiz tarafından satın alınan bot bugün itibariyle envanterimize girmiş oldu. Afet ve Acil Durumlarda son teknoloji ve donanımlı araçlarla müdahale etmemiz, her zaman hazır olmamız ve araç parkımızı da sürekli yenilememiz gerekiyor. Özel İdaremiz bu konuda bize sürekli destek oldular. Önümüzdeki ay da 4×4 hafif tonajlı arama kurtarma aracını envanterimize alacağız ve ilimizdeki olaylara daha etkin ve daha kısa sürede müdahale etme şansımız olacaktır. Sayın valime, Genel Sekreterime, Genel Sekreter yardımcılarıma kurumumuza vermiş oldukları desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber