İREM SU DAVASINDA KAZA YERİNDE KEŞİF YAPILDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :05.11.2019 11:49

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > İREM SU DAVASINDA KAZA YERİNDE KEŞİF YAPILDI

05.11.2019 Sal, 11:49

BURDUR’da 13 mart günü meydana gelen ve MAKÜ öğrencisi İrem Su Akkaya’nın (19) yaşamını yitirdiği kaza ile ilgili olarak olay yerinde keşif yapıldı.
Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi İrem Su Akkaya’nın içerisinde bulunduğu Süleyman Emre Kılınç yönetimindeki 42 DIP 19 Plakalı otomobile uzman çavuş 03 RF 575 plakalı otomobil çarpmış kazada yaralanan İrem Su Akkaya bir gün sonra yaşamını yitirmişti.

Tedavisinin ardından gözaltına alınan otomobil sürücüsü Emre Esmer’in, yapılan testte, 1,92 promil alkollü olduğu belirlendi. Kırmızı ışık ihlali yaptığı da öne sürülen Esmer, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Emre Esmer, ‘bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak’ suçundan 9 yıl 9 ay hapisle cezalandırdı. Mahkeme heyeti, cezada indirim yapılmasına yer olmadığına hükmetti. Emre Esmer’in sürücü belgesine de 2,5 yıl süreyle el koyulmasına karar verildi.

Emre Esmer’in avukatı ile İrem Su Akkaya’nın ailesi kararı Bölge Adliye mahkemesine taşıdı. Bölge Adliye Mahkemesi 11’inci ceza dairesinde geçen cuma günü görülen duruşmada mahkeme heyeti kaza yerinde yeniden keşif yapılmasına karar verdi.

Kaza yerinde yapılan keşifte İrem Su Akkaya’nın ailesi ve avukatı ile Emre Esmer’in avukatı ve ailesi hazır bulundu.

Mahkeme tarafından tayin edilen bilirkişinin de hazır bulunduğu keşifte kazanın meydana geldiği kavşak ile 200 ve 400 metre mesafedeki tabelaların ölçümleri yapıldı. Tutuklu sanık Emre Esmer’in hız tespitini yapacak olan bilirkişi hazırladığı raporu mahkemeye sunacak.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber