İZMİR’DE EĞİTİM GÖREN BURDURLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ DEĞİL | Gündemburdur.com
Son güncellenme :08.12.2021 9:29

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > İZMİR’DE EĞİTİM GÖREN BURDURLU ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ DEĞİL

08.12.2021 Çar, 9:29

İZMİR Burdurlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Refik Kaya, derneğin kuruluşundan bu yana birlik ve beraberlik içinde, dayanışma ruhuyla faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.
Gerek İzmir’de yaşayan gerekse İzmir’e yolu düşen tüm Burdurlu hemşehrilerine her alanda yardımcı olmak adına gereken özveri ve çabayı göstermekten imtina etmediklerini belirten İzmir Burdurlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Refik Kaya; “Güçlü ve köklü dinamik yapısıyla 1987’den bu yana faaliyetini sürdüren derneğimizde, görevde bulunduğumuz son 7 yılda bu dayanışma ruhunun ve enerjinin artarak  devam ettiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Yıllardan bu yana Eğitime Destek Projesi Kapsamında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimiz hem hemşehrilerimizden hem de tüm kamuoyundan takdir görmektedir” dedi.
Kaya; ” yıl önce başlattığımız bu projemizde; Burdurlu olup İzmir’de eğitim gören üniversite öğrencilerimizi tanışma kahvaltıları ile bir araya getirirken aynı zamanda da çeşitli meslek gruplarından hemşehrilerimizle beraber öğrencilerimizin okuduğu bölümüne göre kendilerine rehber edinebileceği  kişiler ile tanıştırıyoruz. Bu kapsamda, her yıl Eylül ayında üniversite eğitimi için Burdur’un il merkezi, ilçeleri ve köylerinden İzmir’e gelen öğrencilerimize ulaşıyoruz. Ailelerinin ve memleketimiz Burdur’da yaşayan tüm hemşehrilerimizin bizlere emaneti olarak gördüğümüz öğrencilerimize barınma, yurt, eşya ve ihtiyaç sahibi olanlara da burs desteklerinde bulunuyoruz. Öğrencilerimizin herhangi bir ihtiyaç durumlarında, eğitim ve sosyal hayatlarında kendilerini yalnız hissetmemeleri için mücadele veriyoruz. Bu doğrultuda; gençlerimiz ve öğrencilerimiz ile koordinasyonu, iletişimi dinamik ve aktif tutmak, ihtiyaç halinde yerinde ve zamanında müdahale edebilmek amacıyla derneğimiz bünyesinde kurduğumuz Gençlik Kolları Komitemiz, çalışmaları kapsamında WhatsApp gençlik grubu oluşturdu ve şuan için 115 öğrencimiz ile aktif iletişim halindeyiz. Hayırsever ve yardımsever hemşehrilerimizin destekleriyle öğrencilerimize yönelik gerek eşya gerekse nakdi burs desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. İzmir’de yaşayan hemşehrilerimiz ile birlikte; geleceğinizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin her daim yanlarında olmanın büyük gururunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber