KENDİSİNİ UYARAN POLİSE “ÖLÜMDEN KORKMUYORUM” DİYE CEVAP VERDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :24.03.2020 14:49

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > KENDİSİNİ UYARAN POLİSE “ÖLÜMDEN KORKMUYORUM” DİYE CEVAP VERDİ

24.03.2020 Sal, 14:49

BURDUR’da Halk Pazarında alışveriş yaparken polis tarafından fark edilen ve evine gitmesi istenilen 65 yaşındaki Süleyman Karakaya ‘ben ölümden korkmuyorum, namaz kılmayanlar korksun” dedi.
İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların dışarıya çıkışlarını sınırlandırmasının ardından Burdur’da polis ekipleri Salı günleri kurulan halk pazarında kimlik kontrolü yaparak, dışarıya çıkan 65 yaş üzeri kişileri Valiliğin tahsis ettiği minibüsle evlerine gönderiyor.
Polis ekiplerinin evine göndermek istediği merkez Akyaka Köyü’nden pazara gelen 65 yaşındaki Süleyman Karakaya “ben ölümden korkmuyorum, namaz kılmayanlar korksun” diyerek gitmek istemedi.
Karakaya polisin bütün uyarılarına rağmen “ben şimdiye kadar kimseye yük olmadım. Olmakta istemem. Ben hasta değilim. Ben ölümden korkmuyorum. Bana bişey olmaz. Ben Allahtan korkuyorum. Hastalananlar Allahtan korkmayanlar. Beş vakit namaz kılmayanlar” diye cevap verdi.
Polisin seni pazara alamayız demesine rağmen Karakaya “er yaşasanda öleceksin, geç yaşasanda öleceksin” diye konuştu.
81 yaşındaki Gazi Savaş isimli vatandaşta “Yasak oLduğunu biliyorum. Çocuğum yok. Yardım edecek kimse yok. Mecbur pazara çıktım. Polis, Jandarma tek tek dolaşıp bana alışveriş mi yapacak. İsteyerek gelmedik ama çare yok” diye konuştu.

 

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber