KENT KONSEYİ EKONOMİK VE SOSYAL ÇALIŞMA GRUBU BAŞKANLIĞINA AHMET SARITAŞ SEÇİLDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :26.11.2014 22:23

Anasayfa > Burdur, Ekonomi > KENT KONSEYİ EKONOMİK VE SOSYAL ÇALIŞMA GRUBU BAŞKANLIĞINA AHMET SARITAŞ SEÇİLDİ

26.11.2014 Çar, 22:23

Mehmet Akif Ersoy ÜniversiteSi Öğretim Görevlilerinden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş Burdur Kent Konseyi Ekonomik ve Sosyal Gelişme Çalışma Grubu Başkanlığı’na seçildi.

Burdur Kent Konseyi Ekonomik ve Sosyal Gelişme Çalışma Grubu Başkanlık seçimi Burdur Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Çavuşoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıya Burdur Kent Konseyi Ekonomik ve Sosyal Gelişme Çalışma Grubu üyeleri katıldı.

Cihat Çavuşoğlu üyelere Kent Konseyinin çalışma prensiplerini anlattı. Çavuşoğlunun konuşmasından sonra başkanlık seçimine geçildi. Başkanlık için Burdoğtaş Başkanı Nasuh Ekinci tarafından Yard. Doç. Dr. Ahmet Sarıtaş teklif edildi. Sarıtaş oybirliği ile Kent Konseyi Ekonomik ve Sosyal Gelişme Çalışma Grubu başkanlığına seçildi. Yazmanlığa ise Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özlem Çetinkaya Bozkurt seçildi.

Ahmet Sarıtaş bu göreve kendisini layık gören Kent Konseyi üyelerine teşekkür etti. Sarıtaş “Bu görevi başkanlık olarak değil burada oluşan görüşleri kent konseyine ve il gündemine ulaştırmada sekreterya görevi olarak düşünüyorum” dedi.

Sarıtaş “Bu grevde beni yalnız bırakmayan Özlem Çetinkaya Bozkurt Hocama da  teşekkür ediyorum.  Çalışma grubu olarak önceliğimiz; Burdur’un ciddi bir ekonomik potansiyeli olduğu kanaatindeyim. Bu potansiyelin farkındalığının arttırılması ve bu arttırılan farkındalıkla Burdura hem yeni yatırımlar hem ekonomik sorunların çözümü noktasında  bir umut ışığı olması açısından önemli görüyorum. Burdur ekonomisi için, ilimiz için neler yapılabilir bölgemiz ve ülkemize neler yansıtabiliriz noktasında bu çalışma grubunu Necip Fazıl’ın şiirindeki gibi surda açılan bir gedik olarak, Burdurun gelişimine katkı sağlayacak ve bir tuğla koyacak bir çalışma grubu olmasını temenni ediyorum”. dedi.

1-IMG_6473 1-IMG_6481 1-IMG_6482

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber