KENT MERKEZİNDEN TOPLANAN KARLAR BURDUR GÖLÜ’NE TAŞINDI | Gündemburdur.com
Son güncellenme :26.01.2022 10:38

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > KENT MERKEZİNDEN TOPLANAN KARLAR BURDUR GÖLÜ’NE TAŞINDI

26.01.2022 Çar, 10:38

BURDUR Belediyesi ekipleri kent merkezindeki karları iş makinaları ile toplayarak Burdur Gölü kenarına taşıdı.
Burdur’da iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle kent emrkezindeki karlar Burdur Belediyesi ekipleri tarafından iş makinaları ile toplanarak kamyonlara yüklendi ve son yıllarda suyu hızla çekilen ve kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olan Burdur Gölü sahiline taşındı.
Kar küreme ve tuzlama ekiplerinin, kar yağışının görüldüğü ilk andan itibaren çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü söyleyen Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Ana caddeler başta olmak üzere tüm mahallelerde gece gündüz çalışan ekiplerimiz greyder, kepçe ve bobcat gibi iş makinaları ile topladıkları karları kamyonlara yükleyerek Burdur Gölü Halk Plajı sahiline taşıdılar” dedi.

Ercengiz “7/24 esasına göre kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarına, başta ana arterler olmak üzere cadde, sokak ve sosyal hayatı etkileyecek alanlarda çalışmalarımızı aksatmadan sürdürdük. Ekiplerimiz gece yarısından itibaren cadde ve sokak kenarlarında toplanan karları Burdur Gölüne ekiplerimiz taşıdı. Karla mücadele ve tuzlama ekiplerinin çalışmalarını aksatmadan tüm mahallelerde devam etmektedir. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber