KİCK BOKSCULARDAN SOSYAL MESAFELİ ANTRENMAN | Gündemburdur.com
Son güncellenme :19.08.2020 22:56

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Spor > KİCK BOKSCULARDAN SOSYAL MESAFELİ ANTRENMAN

19.08.2020 Çar, 22:56

Burdur’da Kick Boks sporcuları Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verdikleri antrenmanlarına normalleşme adımlarının atılmasının ardından sosyal mesafe kurallarına uyarak başladı.
Burdur’da Kick Boks sporcuları Koronavirüs tedbirleri kapsamında ara verilen antrenmanlarına Stadyum bahçesine çıkardıkları tatamilerin üzerinde sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek başladı.
Kick Boks Burdur İl Temsilcisi ve Kick Boks Antrenörü Deniz Sögü Koç “1 Haziran’da başlayan normalleşme sürecinden sonra küçük yaştaki sporcularımızın kendilerini koruyamayacağını düşünerek 18 yaş üzerindeki sporcularımızın antrenmanlarını başlatmıştık. 4 Ağustos tarihinden itibaren de 18 yaş altındaki sporcularımızın antrenmanlarını başlattık.” dedi.
Koç “antrenmanlarımızı salon içerisinde yapmak yerine tatamileri dışarıya sosyal mesafe kurallarına uygun olarak koyarak ve dezenfekte ederek stadyumun bahçesinde yapıyoruz. Antrenmana başlamadan önce tatamileri dezenfekte ediyoruz. Her 20 dakikada bir tekrar dezenfekte ediyoruz. Tabiki eskisi gibi değil ama hiç yoktan iyidir. Bu şekilde antrenmanlarımızı devam ettireceğiz” diye konuştu.
Koronavirüs nedeniyle turnuvaların ertelendiğini aktaran Koç “Nisan ve Temmuz ayında yapılacak turnuvalar ertelendi. Ağustos ayında Gaziantep’te yapılacak turnuva da ertelendi. Eylül ayında Diyarbakır’da olması gereken bir turnuva var ama şu anki süreci bilmiyorum. Önce sağlık diyoruz. Eğer turnuva olursa da biz ekip olarak hazır bir şekilde gideceğiz” dedi.
Kick Boks Milli takım sporcularından Gökçe Nur Tarhan’da “pandemi döneminde antrenmalara ara vermiştik. Normalleşme sürecinden sonra antrenmanlara başladık. Hocamızı, arkadaşlarımızı özlemişiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber