KONYAALTI BELEDİYESİ HENTBOL TAKIMINDA HEDEF İKİ KUPA | Gündemburdur.com
Son güncellenme :03.08.2023 23:32

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel, Siyaset > KONYAALTI BELEDİYESİ HENTBOL TAKIMINDA HEDEF İKİ KUPA

03.08.2023 Per, 23:32

GEÇEN Sezon Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Kadınlar Kupası’nı kazanan Konyaaltı Belediyespor Hentbol takımının antrenörü Birol Ünsal hedeflerinni bu sezon hem lig hem de Avrupa Kupası olduğunu söyledi.
Yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabında Burdur’da 9 günlük kamp ile hazırlanan Mevi Kelebekler çalışmalarını Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tesislerinde sürdürüyor.
Birol Ünsal, “geçtiğimiz hafta Antalya’da sezonu açtık. Öncesinde kızlarımıza ön hazırlıkla ilgili bir program göndermiştik. Bir hafta Antalya’da antrenman yaptık. Antalya malum çok sıcak. Kamp daha verimli olsun diye bize çok yakın Burdurdayız. Gerçekten olağanüstü güzel tesisler var. Kamp açısından gerek iklim, gerek tesisler olarak Burdur çok güzel. Ülke olarak gurur duyacağımız bir tesis burası.” dedi.
Beş gün önce başladıkları Burdur kampında çift antrenman yaptıklarını söyleyen Ünsal, Burdur’daki Hentbol Camiasının da kendilerine gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirtti.
Ünsal; “Kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Verimli bir kamp geçiyor. İnşallah sezon herkes için iyi olur. Türk sporu ve kadın hentbolu adına güzel bir sezon diliyorum” diye konuştu.

Ünsal şöyle konuştu; “Konyaaltı Belediyesi olarak geçtiğimiz sezon kulübümüz adına, ülkemiz adına olağanüstü güzel bir sezondu. Avrupa Kupasını Türkiye’ye kazandırdık. Tabi bu doğal olrak kulübümüz adına çıtayı yükseltti. Bu senede hedefimiz aynı kupayı tekrar kazanabilmek. Geçen yıl kaybettiğimiz lig şampiyonluğunu, ikinci olduğumuz lig kupasını bu sene tekrar Antalya’ya getirmek. Kadın Hentbolünde Konyaaltı Belediyesi, Mavi Kelebekler varolsun istiyoruz. Bunun için de başta Belediye Başkanımız Semih Esen olmak üzere kulübümüzün ciddi desteği var. Kadına ayrı bir önem veriyorlar, kadın sporlarına ayrı bir ilgi gösteriyorlar, pozitif ayrımcılık yapıyorlar. Türk kadınının neler yapabileceğini biz de sahada göstermek istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Umarım hem Avrupa Kupası hem Lig kupasını Antalya’ya getiririz.

Takım Kaptanı ve kalecisi Sevilay İmamoğlu Öcal “ilk dönem çalışmalarımıza Antalya’da başladık. Daha sonra Burdur’da 9 günlük bir kampımız var. Çok iyi bir kamp dönemi yaşıyoruz. Bu sene de hedefimiz her sene olduğu gibi lig şampiyonluğu. Avrupa Kupasını bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’ye getirmiştik. İnşallah bu sene ikincisini de ülkemize yaşatmak istiyoruz.” dedi.
Kaleci Yağmur Bembeyaz’da “bu sezonda yarıştığımız tüm kulvarlarda kupaya talibiz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber