KUR’AN KURSLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ | Gündemburdur.com
Son güncellenme :12.08.2022 0:27

Anasayfa > Burdur, Genel, Güncel > KUR’AN KURSLARI ARASI BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLENDİ

12.08.2022 Cum, 0:27

BURDUR’da İl Müftülüğü bünyesinde açılan Yaz Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrenciler arasında dini bilgiler yarışması yapıldı.
Burdur İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından koordine edilen dini bilgiler yarışmasına Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya İl Müftüsü Enver Türkmen, Müftü Yardımcısı Fatıma Ekiz, Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Selim Çelik ile yaz Kur’an Kurslarına katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Yarışma sonucunda Merkez Özeren Kur’an Kursu öğrencisi Esma Nisa Ay birinci, Burkent Camii öğrencisi Semih Kayı ikinci, Site Camii öğrencisi Nurullah Tuna ise üçüncü oldu.
Yarışmada birinci olan öğrenciye bisiklet, ikinciye tablet ve üçüncüye akıllı saat hediye edildi. Ayrıca yarışmaya katılan öğrencilere para ödülü verildi.
İl Müftüsü Enver Türkmen, yaz kurslarına bu yıl yaklaşık 4 bin öğrencinin katıldığını belirtti.
Türkmen “ilk defa bu sene yatılı yaz Kur’an Kursu yaptık, kızlar ve erkekler için . İnşallah seneye daha güzel hizmetler yapacağız sizlerle beraber. Bu sene camilerimiz çocuklarla şenlendi. Camide çocuk sesi vatanımızın neş’esi oldu.” diye konuştu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


Tasarım: Burdurweb Medya
burdur haber